A Podravka Koprivnica nyerte a Terszol Kupát

A Terszol 2008 felkészülési női kézilabda torna zárómérkőzése stílszerűen döntőbe illett, hiszen a négycsapatos megmérettetés két első helyén álló együttese mérte össze tudását. A papírforma a horvát bajnok Podravka Koprivnica mellett szólt – ugyanis a Podravka mindkét ellenfelének 40 gól felett termelt – de a Fehérép-Alcoa FKC csak a találkozó legvégén maradt alul a horvátokkal szemben.
2008.08.16. 18:32 |

A Siti Esztert továbbra is nélkülöző Fehérép kezdett jobban, 1-1-es állás után a Podravka sokáig csak loholt a hazai csapat után. Amíg a fehérváriak majd minden játékosa kiegyenlített elosztásban dobálták a gólokat, addig a horvát bajnoknál csupán Bulath Anita, és Kristina Franic vitte a csapatot. Sótónyi László együttese már három góllal is vezetett, de aztán a vendégeknél többen is kedvet kaptak a gólgyártáshoz, sőt, a védekezés sem működött rosszul. A 17. percben kiegyenlített a Podravka, de a fehérváriak hamar rendezték a sorokat, s megint elhúztak hárommal. A szünetben is 20-17 volt az állás a Fehérép javára, s a fordulás sem vetett gátat az FKC lendületének.
 Ahogy az már megszokottá vált, Franic büntetőből és akcióból is rendre mattolta a feketemezeseket, de a Fehérépnél előbb Bernatavíciute, majd Nikolic tettek arról, hogy ne férkőzzön közelebb a Kapronca. Egészen az 53. percig: Pasicnik két bünetőjével fordított a horvát alakulat, a hajrában pedig ellépett, négy gól is volt a Podravka előnye, így a Fehérép utolsó robbantása már elveszettnek tűnt. A visszazárkózás igen, de az egyenlítés már nem jött össze, így a Koprivnica 42-40-re nyert a gólparádén, maximális teljesítménnyel hódítva el a Terszol Kupát. A Fehérép lett a második a Dunaferr és a Kolozsvár előtt. A torna legjobb játékosának a kaproncai Ana Dokicot, a legjobb kapusnak Petróczi Viktóriát választották, a gólkirálynő pedig a horvátok átlövője, Franic lett.

Fehérép-Alcoa FKC – Podravka Koprivnica 40-42 (20-17)

Köfém csarnok, 300 néző
 Vezette: Pech, Vágvölgyi

FKC: Petróczi, Djeric, Sikora (kapusok) – Vaszari 5, Trishchuk 9/5, Kamper 4/1, Vijunaite 3, Bernataviciute 6/1, Kovács 4. Csere: Lévai 1, Emberovics 1, Nikolic 7. Vezetőedző: Sótonyi László

Podravka: Zderic, Jelcic (kapusok) – Lovrak 1, Bulath 4, Tatari 3, Dokic 4, Franic 18/8, Todorovska 1. Csere: Palcic, Zebic 4, Gace 5, Seric, Pasicnik 2/2. Vezetőedző: Zovko Zdravko

Kiállítás: 8 ill.10 perc