-
25 éves a Hétpettyes Óvoda
Különleges eseménnyel ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját a Hétpettyes Óvoda. A jubileum alkalmából az intézmény dolgozói és a gyermekek közösen ültettek el egy fát, amely a jövőt, az összetartozást és a gondoskodást jelképezi.
2026.04.30. -
Megújul a körforgalom
Hosszú évekkel ezelőtt Brájer Éva, Maroshegy önkormányzati képviselőjének ötlete alapján valósult meg Maroshegy kapujában a fűzfavesszőkből álló „korona”, amelyet az egyre forróbb nyarak miatt többször újra kellett telepíteni. A Városgondnokság szakembereinek javaslata alapján most búcsúzik a jelkép, de már dolgoznak egy új, „zöld” megoldáson.
2026.04.30. -
Megvan az időpont!
2026-ban is megrendezik a komoly hagyományokkal rendelkező Tűzzel-vassal Fesztivált a Rác utcában. Az országos késes és kovácstalálkozón bemutatók, vásári forgatag, fegyverbemutatók és gyermekprogramok várják majd a látogatókat
2026.04.30. -
V. Fehérvári Tánc Ünnep
Összesen húsz Székesfehérváron működő tánciskola ünnepelte közösen a Tánc Világnapját. A vidám sokaság az Országalmánál gyülekezett, majd a Belvároson keresztül – az arra sétálók és a teraszon ücsörgők nagy örömére – a Zichy ligetnél felállított színpad felé vették az irányt, ahol látványos táncbemutatókkal szórakoztatták egymást és a kíváncsi közönséget.
2026.04.29.
A nyárutó gyógynövényeiből gyűjthetünk vasárnap - Herbarius túra lesz Csóron
Vasárnap folytatódnak a Herbarius programok, gyógynövénytúra indul Lencsés Rita szakértő vezetésével: „Ezen a héten Csórra látogatunk, ahol apróbojtorjánt, zsályát, cickafarkat, orbáncfüvet, galajféléket gyűjthetünk.” A hétvégi kirándulásra szokásosan mindenki készüljön vágószerszámmal, papírzacskóval, kosárkával vagy vászontáskával, a kóstolóhoz saját pohárral, a nagy meleg miatt napvédő szerrel, kalappal, illetve kullancsriasztóval, ajánlják a szervezők.
A találkozó augusztus 8-án, vasárnap a BaloBau Kft.-nél lesz, a program 9.15 órakor indul, és körülbelül 13 óráig tart. Aki nem személygépkocsival érkezik, annak a Székesfehérvárról 8.35 induló autóbuszt ajánlják, amiről a csóri szőlőhegy buszmegállónál kell leszállni (kb. 8.55-re ér a helyszínre). A részvételi díj 1300 forint, a tervezhetőség érdekében jelentkezni kell: a krizsany.anna@szikm.hu (70/338-6173) vagy a lencsesrita82@gmail.com (30/296-6480) elérhetőségek valamelyikén.