A negyedik negyed meghozta az Alba-győzelmet Szegeden

A táblázaton utolsó előtti Szeged otthonában az első és az utolsó negyedet tudta megnyerni az Alba Fehérvár, ez pedig elég volt a sikerhez. A negyedik játékrész előtt még hátrányban voltak Ljubicsicsék, de javítottak a védekezésen és végül behúzták a meccset.
2020.01.24. 20:19 |

A bball.1.hu tudósítása:

Jókora csúszással indult a mérkőzés, mert a bemelegítésnél letörött az egyik gyűrű. Markovics és Csupkovics vezérletével a vendégek kezdtek jobban, a hatodik percben, 7-14-nél időt kért a Szeged. Egyre jobban kezdett távolodni a jól dobó fehérvári együttes, ám a Szedeák nem adta fel, és 9-18-ról 15-18-re visszakapaszkodott, Krapic nyolcadik pontja után az Alba-kispad kért szünetet. Az első negyed 19-22-es állással zárult.

A tizenharmadik percben 26-26-nál utolérte ellenfelét a vendéglátó, Curry triplájával pedig fordított is (34-33). 1:20 volt vissza a félidőből, amikor 36-41-nél az Alba, majd – miután Miliszavljevics betalált kintről – mindössze hat másodperc, amikor Szekulovics kért időt. Krapic kosarának köszönhetően 41-41-es döntetlennel fordultak a felek.

A nagyszünet után is fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Továbbra is izgalmas, jó meccs volt. A huszonnegyedik percben aztán időt kellett kérnie az Albának, mert 54-47-re megszökött a Szeged. 61-49-nél már túl is lépte a tízet a különbség. 61-56-ra visszajöttek Markovicsék, időt kért a Szedeák. Azonnal jött is Krapictól egy hármas. Amikor már mindenki elkönyvelte a minimális szegedi előnyt a harmadik negyed végén, a dudaszó pillanatában megint jött egy Krapic-trojka, így 68-64-ről indult a záró felvonás.

Alig másfél perc alatt, 6-0-val fordított az Alba. A Szeged kétségbeesetten futott az eredmény után. 2:10 volt vissza, amikor hosszas videózás után megadták Kerpel-Fronius dobását, ezzel újra egál lett (78-78). Csupkovics tripláját Markovics duplája követte, az utolsó percben időt kért Szekulovics, 78-83-nál. Curry visszahozta övéit háromra, Asbury azonban tiszta ziccert rontott. Govens dobhatott büntetőket, hibátlanul. Curry rontott, Ljubicsics pedig a legvégén még a kígyótérről is betalált, kialakítva ezzel a 80-88-as végeredményt.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Alba Fehérvár 80-88 (19-22, 22-19, 27-23, 12-24)
Alba: Ljubicsics 11/9, Guyton -, Markovics 19/3, Csupkovics 16/12, Csorvási 10. Csere: Govens 6, McDuffie 23/6, Molnár 3, Lukács -, Takács M. -.

Fotó: hunbasket.hu