Torna-emlékversennyel tisztelegtek Schermann Ede szellemi öröksége előtt

Schermann Edére, a fehérvári tornasport korszakos egyéniségére emlékeztek, a legendás székesfehérvári testnevelő tanár nevét viselő városi háromszeres középiskolás lány tornaversennyel, szerdán, Székesfehérváron, a Vasvári Pál Gimnáziumban. A diáksport program célja a versenylehetőség és emlékezés mellett a szertorna népszerűsítése volt. A versenyszámok között talaj, ugrás és gerenda szerepelt.
2018.03.07. 16:12 |

A háromszeres középiskolás lány-tornaversenyen Székesfehérvár középfokú oktatási intézményeinek csapatai vehettek részt, amelyet Schermann Ede, testnevelő tanár és tornaedző emlékére rendeztek és amely egyben a Diákolimpia V-VI. Korcsoportjának (1998 és 2002 között születettek) versengése is volt.

Östör Annamária, Székesfehérvár Önkormányzatának egészségügyi és sporttanácsnoka a torna megnyitóján elmondta, hogy a Schermann család több tagjának volt tanítványa, hiszen Ede bácsinál kezdett tornázni, a Teleki Blanka Gimnáziumban pedig, ahol komoly hagyománya volt a tornának, Schermann Ágnes, Ede bácsi lánya lett a testnevelő tanára. Felelevenítette saját, edzésekkel és versengéssel kapcsolatos emlékeit, élményeit, majd eredményes versenyt kívánt a résztvevő lányoknak.

A megmérettetés előtt Borostyán Lajos, a versenybíróság elnöke és Horváth József, a Vasvári Pál Gimnázium igazgatója is Schermann Ede érdemeit méltatta. Mint Borostyán Lajos, versenybíró elmondta Schermann Ede testnevelő tanár, torna szakedző hozta létre Székesfehérváron az Építőknél az első torna szakosztályt. Számos híres versenyzőt, olimpikont nevelt fel, akik a kiváló alapoknak köszönhetően szép számban kerültek neves budapesti egyesületekhez. Schermann Ede szinte egész életét a Ciszterci Gimnázium tornatermében töltötte, hétfőn, szerdán és pénteken a férfi, kedden, csütörtökön és szombaton a női tornászokat edzette. Testnevelő tanárként több ezer diákkal szerettette meg a sportot. A torna sporttal, nyugdíjba vonulása után is aktívan foglalkozott és több alkalommal volt a különböző szintű és életkorú tornaversenyek szakmai vezetője is.

A programon az Árpád Szakképző Iskola és Kollégium, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola két csapattal, illetőleg a Vasvári Pál Gimnázium tanulói mérték össze tudásukat. A csapatok létszáma négy fő lehetett, melyből a három legjobb eredményt vették számításba a versenybírák.

A Schermann Ede emlékére rendezett Székesfehérvár városi középfokú tanintézetek 2017/2018 tanévi lány háromszeres tornaverseny végeredménye:

1. Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium 82,8 pont; felkészítő tanár: Majorné Szloboda Mária

2. Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola „A” csapat 79,5 pont; felkészítő tanár: Sió Attila

3. Székesfehérvári Szakképzési Centrum Árpád Szakgimnáziuma 77,3 pont; felkészítő tanár: Halász Tímea

4. Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola „B” csapata 75,7 pont; felkészítő tanár: Sió Attila

A díjakat Östör Annamária, egészségügyekért és a sportügyekért felelős tanácsnok és Schermann László, testnevelő tanár, Schermann Ede fia adták át.