-
Elhunyt Dienesné Fluck Györgyi
Fájó veszteség érte közösségünket, elhunyt dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit, emellett pedig fáradhatatlanul dolgozott a szociális és idősügyi területeken. 2024-ben átadta a stafétát, szeretett városa ügyeit azonban továbbra is figyelemmel kísérte.
2026.03.24. -
Kitartunk egymás mellett!
Március 23-a a lengyel-magyar barátság napja. A hagyományokhoz hűen Székesfehérváron idén is megemlékeztek a jeles alkalomról koszorúzással, majd kulturális műsorral a Szent István Király Múzeumban, ahol hétfőn este megnyitották a rendkívüli jelentőségű Szent II. János Pál pápa életmű-kiállítását.
2026.03.24. -
Magyar-lengyel barátság napja
Idén is megemlékeztek a lengyel-magyar barátság napjáról Székesfehérváron. A program koszorúzással kezdődött a Katyń Emlékkeresztnél, majd a Szent István Király Múzeum Rendházában szerveztek ünnepséget.
2026.03.24. -
Lengyel-magyar barátság
A lengyel-magyar barátság napja alkalmából Székesfehérvár testvérvárosából oktatással foglalkozó szakemberek érkeztek a Vörösmarty Mihály Általános Iskolába. A delegáció a hazai oktatási rendszerrel ismerkedett meg.
2026.03.24.
A népszavazáson való részvételre kérik a Fejér megyeieket
A Fejér Megyei Közgyűlés csütörtöki ülésén elfogadott határozatában arra kéri Fejér megye valamennyi szavazásra jogosult polgárát, aki hazája sorsáért aggódik és ezért felelősséget vállalni is akar, hogy vegyen részt az október 2-ára kitűzött népszavazáson.
2016.09.29. 19:22 |
A Fejér Megyei Közgyűlés csütörtöki ülésén elfogadott határozatában arra kéri Fejér megye valamennyi szavazásra jogosult polgárát, aki hazája sorsáért aggódik és ezért felelősséget vállalni is akar, hogy vegyen részt az október 2-ára kitűzött népszavazáson.

Dr. Molnár Krisztián a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke arról beszélt az ülésen, hogy "egy olyan bel- és pártpolitikán felül álló nemzeti ügyről van szó, amely hosszú távon meghatározhatja majd egész Fejér megye, de tágabb értelemben valamennyi magyar ember jövőjét. Nem túlzás, hogy gyermekeink és unokáink jövője a tét. Ugyanakkor a népszavazás sikerének záloga, hogy mindenki éljen a véleménynyilvánítás ezen eszközével és vegyen részt a népszavazáson."