A negyeddöntő harmadik meccsén vesztett az Alba, folytatás hétfőn este Fehérváron

Két vereség után pénteken, hazai pályán szépítettek a debreceniek, 2-1-re módosítva az Alba Fehérvár ellen vívott negyeddöntő állását. DEAC–Alba Fehérvár 97-82 (24-18, 25-18, 32-23, 16-23) Hétfőn a negyedik mérkőzéssel Fehérváron folytatódik a párharc.
2021.04.23. 21:05 |

Múlt szombaton az Oláh Gábor utcában 96-81-re, kedden a Gáz utcában 114-105-re nyertünk, tehát két győzelem nyomán vártuk a harmadik felvonást az egyik fél hármadik diadaláig tartó negyeddöntőben.

Nem tartott a keleti határszélre Ron Curry, aki az utóbbi napokban nem tréningezett, a gyomrát fájlalta. Csorvási szerezte a meccs első pontjait, Tóth Ádám gyorsan válaszolt. Tóth újra beköszönt, Hearst is, Vojvoda hármasával pedig már mi voltunk előnyben, a hazaiak szakvezetője, Kovács Adrián időt is kért, 4-7. Közelítettek a hazaiak, aztán Davis révén távolodtunk, Moody jóvoltából egalizált, Drenovac és Hines kosarával pedig megugrott a DEAC, Forray Gábor időt kért, 16-12. Trénerünk gyakran cserélt, jobbak voltak a debreceniek, tíz perc után 24-18-ra vezettek. Közelítettünk, de a távoli dobások nem mentek be, őrizte 4 pontos előnyét a vendéglátó, sőt, Tóth és Guyton révén meglépett, szakvezetőnk megint időt kért, 38-29-nél. Nem találtuk a ritmust, a büntetőket is elrontottuk, a félidőben 49-36-ra vezetett a házigazda.

Csorvási Milán duplájával kezdődött a második húsz perc, Hearst is betalált a sarokból, Guyton is elkapta a fonalat. Nem tudtunk tízen belülre kerülni, Shaquille Hines jól szedte a lepattanókat, majd be is fejezte az akciókat, sőt, a DEAC kétperces, 9-0-s rohama nyomán, közel húsz pontra nőtt a különbség, Forray Gábor időt kért, 58-40-es állásnál. Aztán Csorvási eredményes volt, ezt tette a túloldalon Molnár Márton is. Gillon két, középtávolról elengedett labdáját a gyűrűbe küldte, ami ahhoz volt elég, hogy ne lépje át a húszpontos határt a DEAC. Omenaka zsákolt táványosan, Markovic is beköszönt, a hazai tréner időt kért, 67-53. Markovic próbált meccsben tartani bennünket, három negyed után 81-59 állt az eredményjelzőn. Felváltva estek kosarak, ezúttal nem volt esélyünk a győzelemre, a végén fiataljaink voltak a parketten, 97-82-re győzött a házigazda. Folytatás hétfőn, 17 órakor a Gáz utcai csarnokban.

DEAC–Alba Fehérvár 97-82 (24-18, 25-18, 32-23, 16-23)

Rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés, Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, zártkapus,
vezette: Cziffra Cs., Győrffy P. A., Goda L. (Gorka Sz.)

DEAC: Moody 9/3, Polyák 8/6, Drenovac 8, Hines 14/3, Tóth Á. 14, csere: Guyton 15/9, Molnár M. 10, Moore 10/6, Somogyi 9/6, Molnár D. -, Kovács Á. -. Vezetőedző: Kovács Adrián
Alba: Vojvoda 9/6, Gillon 20/6, Hearst 13, Davis 11/3, Csorvási 12, csere: Markovic 10, Takács Milán 3/3, Omenaka 2, Takács Martin 2, Lukács N. -, Balsay -. Vezetőedző: Forray Gábor