-
Kyndryl DigiWise Challenge
A Kyndryl (NYSE: KD), az üzletileg kritikus technológiai szolgáltatások vezető globális szolgáltatója pénteken bejelentette, hogy a WiseBoys csapata nyerte a Kyndryl DigiWise Challenge 2025–26 versenyt. A nyolc hónapon át zajló megmérettetésen öt helyi középiskola tíz csapata vett részt a digitális, kiberbiztonsági és MI-készségek fejlesztéséért.
2026.05.16. -
A jövő kihívásaira közösen kell választ találni
A jelenlegi gazdasági és geopolitikai helyzetről, az üzleti világ életét befolyásoló kihívásokról és lehetőségekről is szó volt a Székesfehérvári Üzleti Fórumon, amelyet immár hetedik alkalommal szervezett meg a Videoton Holding Zrt. Az előadások mellett a helyi ipar jelentős vállalatainak képviselői kerekasztal-beszélgetésen osztották meg gondolataikat e témában.
2026.05.13. -
Bővült a Braun
Hétfőn délelőtt ünnepélyes keretek között átadták a HUFBAU Braun kibővített áruházát a Móri úton. A negyvenéves családi vállalkozás még szélesebb kínálattal, az építőanyagok mellett barkács- és fürdőszobai termékeket is kínálva, komplex szortimenttel és a megszokott szakértői segítséggel várja régi és új vásárlóit.
2026.05.11. -
A fiatalokra épít a FIVOSZ
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) Fejér vármegyei szervezete tovább erősíti közösségét: Tóth Zita személyében új alelnökkel bővül a csapat, amelynek célja változatlanul a fiatal vállalkozók támogatása, edukációja és közösségbe szervezése.
2026.05.01.
Online Adóklubot szervez a kamara június 18-án az adatszolgáltatásról
Az élő online Adóklub június 18-i rendezvényére ITT jelentkezhet!
2020. július 1-től az online adatszolgáltatási kötelezettség kiterjed minden olyan számlára, amelyet belföldi adóalany részére, belföldön teljesített termékértékesítésről, szolgáltatásnyújtásról bocsátanak ki.
Az online számlaadat-szolgáltatás szabályainak változásiról lesz szó 2020. június 18-án, csütörtökön, 9 és 10.30 között az élő online ADÓKLUB programon.
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 10. számú mellékletének szabályai 2020. július 1-jével megváltoznak. A jelenleg érvényben lévő szabályozás szerint adatszolgáltatási kötelezettség terheli az adóalanyt a legalább 100 ezer forint áthárított általános forgalmi adót tartalmazó, belföldi adózók közötti ügyleteiről kiállított számláiról. 2020. július 1-jétől az értékhatár megszűnik. Az adatszolgáltatási kötelezettség kiterjed minden olyan számlára, amelyet belföldi adóalany részére, belföldön teljesített termékértékesítésről, szolgáltatásnyújtásról bocsátanak ki.
Előadásunk keretében a július 1-jével életbe lépő változásokról, az online számla rendszerbe történő regisztrációról, valamint az adatszolgáltatás teljesítésének módjáról tájékoztatják az érdeklődőket, a NAV Fejér Megyei Adóigazgatóság szakértőinek közreműködésével.
A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara önkéntes kamarai tagjainak, és a kamaránkhoz regisztrált gazdálkodó szervezeteknek, vállalkozásoknak az élő online előadáson a részvétel térítésmentes, de feltétel a kamarai hozzájárulás befizetésének rendezettsége.
Az ONLINE ADÓKLUBRA, a Microsoft Teams rendszeren keresztül kerül sor, melyhez az előzetesen bejelentkező vállalkozásoknak e-mailen küldenek információkat, tudnivalókat.