-
Róka Gyula köszöntése
Polgármesteri Elismerő Emlékéremmel köszöntötte nyugdíjba vonulása alkalmából dr. Cser-Palkovics András Róka Gyulát. Az elismerést a Városházán tartott fogadáson adta át a város polgármestere a székesfehérvári civil élet egyik legaktívabb képviselőjének, aki szociális munkásként az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban fejezte be aktív pályafutását.
2026.05.22. -
Közgyűlési összefoglaló
Elfogadták a tavalyi esztendő zárszámadását és a város gazdasági társaságainak beszámolóit is a 2025-ös gazdasági évről. Döntöttek kettő óvoda igazgatójáról, belvárosi társasházak tetőfelújításához nyújtandó támogatásról és arról is, hogy a belvárosi teraszokon hangosítás nélküli élőzenés programokat is lehet tartani hétvégén. Az ülésen utak és intézmények felújítására is írtak ki közbeszerzési eljárásokat.
2026.05.22. -
Drogfogás Fejérben
Egy enyingi família három felnőtt tagját, valamint a szülők kamasz lányát kapcsolták le a rendőrök egy összehangolt akcióban. A rokonok két felső kapcsolatát, valamint egy fogyasztót Érden fogtak el. A műveletben a TEK is részt vett.
2026.05.22. -
Évadnyitó a Velencei-tónál
Ünnepélyesen megnyitóval vette kezdetét a nyári szezon a Velencei-tónál. A Fischer Emil Múzeumba szervezett rendezvényen átadták a Velencei-tóért díjat is.
2026.05.22.
A NATO szerint nincs akadálya a Honvédelmi Minisztérium költözésének
„A NATO ezt magyar belügynek tekinti és sem elvárások, sem pedig olyan szabályok nincsenek, amelyek ezt a döntést befolyásolnák a szövetség részéről, azaz lényegében a NATO szerint nincs akadálya a költözésnek.” - mondta Frederick Ben Hodges altábornagy, a NATO Szövetséges Szárazföldi Erők Parancsnokságának parancsnoka.
2014.07.09. 20:56 |
Az MH Összhaderőnemi Parancsnokságának meghívására Magyarországra látogatott Frederick Ben Hodges altábornagy, a NATO Szövetséges Szárazföldi Erők Parancsnokságának parancsnoka. Szerdai sajtótájékoztatóján a Fejér Megyei Hírlap újságírója arról is megkérdezte, létezik-e a NATO-nak bármiféle szabálya, ellenvetése azzal kapcsolatban, hogy – miként azt tervezik – egy helyen, Székesfehérváron legyen a Honvédelmi Minisztérium és az Összhaderőnemi Parancsnokság?

„A NATO ezt magyar belügynek tekinti és sem elvárások, sem pedig olyan szabályok nincsenek, amelyek ezt a döntést befolyásolnák a szövetség részéről, azaz lényegében a NATO szerint nincs akadálya a költözésnek.” - áll a Fejér Megyei Hírlap kérdésére adott válaszban.