-
In memoriam Gál Józsefné
Szomorú veszteség érte Székesfehérvár közösségét, nyolcvanhat éves korában elhunyt Gál Józsefné Gyalog Enikő, a Teleki Blanka Gimnázium egykori legendás biológia-földrajz szakos tanára. Férjével, Gál József tanár úrral saját gyermekeiknek tekintették tanítványaikat, ezért is volt természetes, hogy Enikő néni 2017-ben, férje halála után megalapította a tehetséges fehérvári diákokat támogató Gál Tanár Úr ösztöndíjat.
2026.07.29. -
Évtizedek a gyermekek szolgálatában – két óvodaigazgató vonul nyugdíjba
A Napsugár Óvodát vezető Mályi Lillát és az Árpád úti Óvodát igazgató Neubauer Jánosnét köszöntötte nyugdíjba vonulásuk alkalmából hétfőn dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester. Az óvodák és a gyermekek szolgálatában eltöltött évtizedek elismeréseként Mályi Lilla Polgármesteri Elismerő Emlékérmet, Neubauer Jánosné pedig korábban Székesfehérvár Oktatásáért díjat vehetett át.
2026.07.27. -
Intermodális csomópont
2030-ig befejeződhet a székesfehérvári intermodális csomópont fejlesztése. Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését.
2026.07.29. -
Van elég ivóvíz Fejérben
Az ország több pontján vízkorlátozásokat kellett bevezetni a tartós hőség miatt, Fejér vármegyében azonban továbbra is biztosított a folyamatos ivóvízellátás. A FEJÉRVÍZ Zrt. szerint elegendőek a víztermelési kapacitások, ugyanakkor a rendkívül magas nyári fogyasztás miatt a társaság tudatos vízhasználatra kéri a lakosságot.
2026.07.29.
A napi járóbeteg ellátást segítik a fehérvári MH 43. ezred katonái
A közel húsz egyenruhás zömmel logisztikai feladatokban - betegirányításban, csomaghordásban – segédkezik, de a testhőmérséklet mérésben is otthonosan mozognak már, csak úgy, mint egy-egy folyosó zárásában, ha az intézménybe COVID-os beteg érkezik.
Podhorszki Balázs törzsőrmester a kórház portáján teljesít szolgálatot, besegítve a biztonsági személyzetnek. Lázat mér, csomagot hord fel a különböző osztályokra és tájékoztatja a gépjárművel érkezőket, vihetnek-e ki, avagy befelé betegeket. Azt mondja, sok látogató örül, hogy a katonák leveszik vállukról azt a terhet, amit a látogatási tilalom okoz. – Hál Istennek, a betegek elégedettek és úgy érzem, jó a megítélésünk – újságolja tapasztalatait, hiszen érkezésüket kezdetben furcsán fogadták. Ám kis idő elteltével már mind a személyzet, mind a kezeltek részéről pozitív visszajelzések érkeznek. Már csak azért is, mivel sokuknak nem kell hat-hét osztályt végig járnia, hogy papírokat, kisebb csomagokat juttassanak el a megfelelő helyre. 
Szikra István Róbert főtörzsőrmester szerint merőben más életforma a kórházi szolgálat, mint a laktanyai. Ő is, mint bajtársa – úgy látja, sikerült elfogadtatni magukat a kórházi dolgozókkal és a betegekkel. A látogatók először „nem tudták hova tenni a honvédeket”. Viszont, most már örömmel veszik, ha útbaigazítják őket. Sőt! Előfordulnak különleges esetek is, amikor szülészetre kell betolni egy-egy hölgyet, illetve a nővéreket is sokszor tehermentesítik. István az épület rendelőintézetében teljesít szolgálatot.
Délután egy óra múltával már csökken a forgalom – mondja Csortos Attila őrnagy kórházparancsnok, aki kiemelte: a katonák által végzett munkát korábban egészségügyi dolgozókra és a biztonsági szolgálatra hárult. Mint mondja, a legtöbben a logisztikai ágazatban segítik ki a dolgozókat. Az intézményben az ellátási osztályvezető osztja el a létszámot az igényeknek megfelelően.A kórházparancsnok közlése szerint az intézmény irányítói alapvetően örülnek a katonák jelenlétének, hiszen látják, hasznosan tudnak tevékenykedni a honvédek.