A nagy hőségben is versenyrekordok és kimagasló eredmények születtek a Gyulai Memorialon

Nyolcadik alkalommal adott otthont a Bregyó-közi Regionális Atlétikai Centrum a régió egyik legrangosabb egynapos nemzetközi atlétikai versenyének, a World Athletics Continental Tour Gold sorozatba tartozó Gyulai István Memorialnak. Ismét lehettek nézők, és a rekkenő hőségben is nagyszerű versenyeket láthattak a világsztároktól. A versenyrekordok sorra dőltek és nem egy számban a világ idei legjobb eredménye született meg.
2021.07.06. 20:12 |

A női és férfi kalapácsvetők már hétfőn versenyeztek a Bregyóban, hagyományosan övék volt a „felvezető nap”. A nőknél a favorit Wlodarczyk nyert, 74.76 méteres eredménye hét centivel volt jobb a második francia Travernier legjobbjánál. A férfiaknál 80 méter fölötti dobás kellett a győzelemhez, az ukrán Kokhan 80.78-cal nyert. A legjobb magyar, Halász Bence negyedik lett.

Kedden versenycsúccsal (62.73 méter) nyerte a női gerelyhajítást a litván Jesiunaite. Fehérvári atléták ezúttal nem indultak a magyar futamokon, amelyek után jöttek a nagy érdeklődéssel várt sztárok. A férfi magasugrást a fehérorosz Nedasekau nyerte 237 centis eredménnyel, a világ idei legjobbját beállítva! A női 400 méteren  Stephenie Ann McPherson 49.99 másodperces idővel nyert, csak ő jutott 50 másodpercen belülre.

A 100 méteres távok mindig az esemény csúcspontjait jelentik. A nőknél a jamaicai Elaine Thompson-Herah 10.71 másodperces idejével, a Gyulai Memorial történetének legjobb eredményével nyert, a világ idei legjobbját magáénak tudó amerikai Fraser-Pryce előtt, de még az 4. helyen végző Okagbare is a régi versenyrekordon belül futott! A férfiaknál pedig ismét 10 másodpercen belüli futást láttunk, ráadásul a dél-afrikai Akani Simbine 9.84-es ideje jobb, mint Asafa Powell 2011-es versenyrekordja. Justin Gutlin ezúttal csak 6. lett.

100 gáton Jasmine Camacho-Quinn 12.34-gyel alig maradt el idei legjobbjától (12.36), ami egyben a világ idei legjobbja. Kozák Luca 7. lett, 12.85-tel. A férfiak 110 méteres gátszámában ezúttal senki nem jutott 13 másodperc alá, Grant Holloway 13.08-as ideje volt a legjobb. Szűcs Valdó 5. helyet szerzett.

A férfi hármasugrás is hagyományosan színvonalas versenyt hoz, ez olyannyira így lett, hogy a győztes portugál Pedro Pichardo majdnem elérte a 18 métert! 17.92-es eredménye 23 centivel jobb a világ idei legjobbjánál, amit szintén ő ugrott júniusban. A második Hugues Fabrice Zango (Burkina Faso) is remekelt, 17.82-vel végzett.

400 gáton a nőknél óriási verseny volt a holland Femke Boll és az amerikai Shamier Little között, előbbi 52.81-gyel, nagy versenycsúccsal nyert, négy századmásodperccel megelőzve ellenfelét. A férfiak hasonló száma is a Gyulai Memorial eddigi legjobb időeredményét hozta, a török Yasmani Copello 48.35-tel nyert.

Női 200 méteren 21.96-os remek idővel nyert Shericka Jackson, a második Shaunae Miller-Uibo is a régi versenycsúcson belül futott. A férfiaknál a kanadai André De Grasse 19.97 alatt száguldott végig a távon, megelőzve az amerikai Kenneth Bednareket.

A 3000 méteres síkfutás, nem meglepő módon etióp „háziverseny” volt, amelyben Muktar Edris 7:30.96 perces idővel óriási versenycsúcsot futott. A mögötte célba érkező négy futó a honfitársa volt. 800 méteren pedig két brit vitte a prímet, Elliot Giles 1:44:89-cel nyert Jamie Webb előtt. Az idei Gyulai Memrial záró száma pedig a férfi 400 méter volt, amiben a versenyre rendre visszatérő Steven Gardiner diadalmaskodott, a bahamai 44.87 alatt futotta az egy kört, két amerikai, Bryce Deadmon és Michael Norman előtt.