-
Óramúzeum Fehérváron
A Kossuth utcában az Órajáték alatt található Óramúzeumot Kovács Jenő órásmester hozta létre a saját óra gyűjteményéből még 2009-ben. A patinás belvárosi épület földszintjén több száz, különböző korból származó fali-, asztali-, zseb- és karórák, mellett még egy 17. századi toronyóra szerkezet is látható. A múzeumot ma az órásmester fia, Kovács András gondozza.
2025.12.04. -
Új műsor a Los Andinos Együttessel
Élőzenés koncertet ad a Los Andinos Együttes december 6-án, szombaton 18.00 órai kezdettel a Köfém Művelődési Házban. A Székesfehérváron alapított, több mint 40 éves múltra visszatekintő zenekar egy új műsorösszeállítással, pezsgő dél-amerikai muzsikákkal és az elmaradhatatlan kiváló hangulattal örvendezteti meg a közönséget.
2025.12.04. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Ezek lesznek a Királyi Napok programjai augusztus 17-én szerdán
A Székesfehérvári Királyi Napok összművészeti fesztivál éppen félidejéhez ér, míg a Királyi Napok Folkfesztivál augusztus 17-én, szerdán zárul.
A Királyi játéktér gyermekeknek szóló kézművesfoglalkozás 15 órakor kezdődik, majd 16 órától a Guliba Társulat mesés előadást varázsol a gyerekeknek tánc- és énekhagyományaink segítségével. A Zichy-színpadon a Jászság Népi Együttes, Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák, valamint Pál István „Szalonna” és Bandája közös előadása Mindenek szerelme 20 órakor kezdődik.
A produkcióban egyedülálló módon jelenik meg a rock and roll, a népzene és a néptánc hármas egysége, mely érdekes hangulattal, lendülettel, finoman kimunkálva szórakoztat. Az előadást zenei hangzásban és táncos képekben egyaránt végigkíséri a hagyomány és a korszerűség, amelyek a szerelemről, az emberi kapcsolatokról, az elmúlásról, az újrakezdésről szólnak. A Folkfesztivál utolsó estéjén 22 órától a Puszták Népe Front koncertezik, majd 23 órától a Paraba Világzenei Klub zárja az idei táncos rendezvényt.
A hagyományoknak megfelelően, augusztus 17-én, szerdán adják át a Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Alapítvány ösztöndíjait, a Deák Dénes-díjat, a Deák Dénes-ösztöndíjat és az Aranybulla-díjat. Az ünnepélyes eseménynek a Bory-vár Százoszlopos udvara ad otthont 17 órától.
A Szent István Király Múzeum Fő utcai díszudvarában 18 órakor a Múzeum akusztik keretében a JackBerry Band (Rechner-Sajgó Kata – ének, Békefi Róbert – gitár, Rechner Balázs – banjo, gitár, szájharmonika) zenél. Míg a Nemzeti Emlékhelyen 21, 21.30 és 22 órakor kezdődik a 3D fényfestés.
