-
Nyitott tornatermek ősztől
Ismét kibővülnek az ingyenes sportolási lehetőségek Székesfehérváron szeptembertől. Újraindul a Nyitott Tornatermek program, amely 22 féle testmozgást kínál, a nordic walking program pedig ismét 16 indulási helyszínről érhető majd el, míg a Székesfehérvári Futók Köre két helyszínen folyamatosan megy, egészen az év végéig.
2026.08.29. -
Az MMA visszatér!
A tavalyi esztendő után ismét nagyszabású MMA-gálának ad otthont november 13-án a MET Aréna. A nemzetközi ketrecharc-gála sztárokat, parázs csatákat, fantasztikus hangulatot és látványos show-t ígér. Jegyek már kaphatók az eseményre.
2026.08.25. -
Sikeresen szerepeltek a futóversenyen
Két kategóriában is sikeresen szerepeltek a Sport Start Kör SE tagjai a futóversenyen Zamárdiban. A cél az volt, hogy a fogyatékkal élők és egészségesek együtt sportolhassanak.
2026.08.26. -
Ketrecharc-gála a MET Arénában
A tavalyi nagysikerű rendezvény után ismét Székesfehérvárra érkezik a nemzetközi ketrecharc-gála, ami idén még több showt, és izgalmas küzdelmeket ígér. A CombatX gála november 13-án lesz a MET Arénában.
2026.08.25.
A második félidőben bukta el a kupadöntőt a Vidi
Története során ötödször játszott Magyar Kupa-döntőt a Videoton. A bajnok az Üllői úton, a Groupama Arénában a Ferencváros ellen játszott a serlegért.Több helyzetet is kihagytak Nikolicsék az első félidőben, amely nem hozott gólt. A második ellenben sokat is, mindegyiket kapta a védelmi megingásokra ráfizető Vidi, amely így nem szerezhette meg második Magyar Kupa-győzelmét.
2015.05.20. 21:52 |
Története során ötödször játszott Magyar Kupa-döntőt a Videoton. A bajnok az Üllői úton, a Groupama Arénában a Ferencváros ellen játszott a serlegért. Több helyzetet is kihagytak Nikolicsék az első félidőben, amely nem hozott gólt. A második ellenben sokat is, mindegyiket kapta a védelmi megingásokra ráfizető Vidi, amely így nem szerezhette meg második Magyar Kupa-győzelmét.
Joan Carillo az alapcsapatát küldte harcba a kupadöntőn, a Vidi Calatayud - Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira - Sándor, Simon (Trebotic) - Gyurcsó, Kovács (Feczesin), Oliveira (Alvarez) - Nikolics összeállításban kezdett.A fehérváriak számára megnyitott szektorokban mintegy ezer szurkoló foglalt helyet, természetesen óriási többségben voltak a hazaiak. A pályán is a zöld-fehérek fölénye volt jellemző a meccs elején, de a 10. percben egy gyors bedobás után Gyurcsó lövése jelentette az első veszélyt, Dibusz védett.

A 16. percben már ziccere volt a Vidinek, Oliveira visszagurítását Nikolics lőtte kapura, egy védőről pattant mellé a labda. A Fradi a 21. percben Varga lövésével jelentkezett, erre Gyurcsó helyzete volt a válasz, amelynél megint Dibusz hárított. A 27. percben újabb Vidi-helyzet maradt ki, az üresen kiugró Nikolics lövés helyett kifelé cselezett, majd keresztbe ívelt a kapu előtt... A feszültség nőtt, a helyzetek száma viszont csökkent, Gera mellé pattogó lövését jegyezhettük fel az első félidő zárásaként.

A második azonnal fehérvári helyzettel indult, Gyurcsó kapott remek labdát Sándortól, centerezett, Dibuszról Oliveira elé pattant a labda, az ő lövése pedig egy védőről került kapu mellé. A hazaiak az 52. percbenm kihagytak egy lehetőséget, de egy perc múlva vezettek: Ramirez átívelését Varga a jobb oldalról visszafejelte a hosszú sarokba. Szinte a gól pillanatában leszakadt az ég, ömleni kezdett az eső. Azonnal átvette a kezdeményezést a Videoton, de ez jó volt a kontrára játszó Fradinak, és Lamah kihagyott ziccere után a 60. percben a lesgyanús helyzetben érkező Batik megduplázta az előnyt.

Az özönvízben és villámlás közepette próbált felállni a Vidi, a 68. percben Gyurcsó szabadrúgását védte Dibusz. Egy perc múlva ellenben megint betlizett a védelem, Lamah teljesen üresen fejelhetett az ötösről a kapu bal oldalába. Három gólt egy mecccsen eddig nem kapott a szezonban a bajnok, kettőt is alig... Becsülettel ment a szépítésért a Carillo-csapat, de a végeztes negyedóra mindent eldöntött. Ráadásul egy ferencvárosi kontra végén a 85. percben Szolnoki saját kapujába talpalta a labdát, szinte kiütéssé téve a meccset. Szünet után a megérkező esőben elázott és elúszott a második fehérvári kupagyőzelem reménye.
Ferenváros - Videoton 4-0 (0-0)
Gl.: Varga, Batik, Lamah, Szolnoki (öngól)
Ferenváros - Videoton 4-0 (0-0)
Gl.: Varga, Batik, Lamah, Szolnoki (öngól)