A majdnem elmaradt meccsen: a lényeg a győzelem

Amíg péntek délután a Borsodi Jégkorong Liga három győzelemig tartó elődöntőjének első összecsapására készültek az Alba Volán-FeVita játékosai, addig az FTC csapatánál állt a bál. A Fradi játékosai megelégelve az együttes sanyarú helyzetét lemondásra szólította fel a klub szakosztály-elnökét, Kassai Györgyöt. A zöld-fehérek csak akkor szálltak fel a Székesfehérvárra induló buszra, amikor a szakosztály-elnök eleget tett a kérésnek, de a játékosok hozzátették, csak akkor játszanak Fehérváron, ha a sportvezető szóbeli lemondását írásban is megerősíti... Alba Volán-FeVita – FTC 6-4 (4-1, 2-1, 0-2)

2006.02.17. 22:41 |

A program szerinti kezdési időpont után fél órával indult útjára a korong a fehérvári elődöntőn. Az erőviszonyoknak megfelelően a Volán kezdett jobban, az 5. percben Svasznek, a 10.-ben Gröschl talált a Fradi kapujába, majd a 15. percben kétszer kapitulált a vendégek kapusa: először Majoross, majd Gröschl Tamás mattolta Ivan Fedort, aki a negyedik bekapott gól után maga kérte a kapuscserét. A 22 éves Szőke már érintetlenül tartotta kapuját az első harmadban, sőt, kilenc másodperccel a dudaszó vége előtt Kaszala váltott gólra egy kettős emberelőnyt, 4-1.

A második játékrész 6. percében Jánosi zárkóztatta fel a Ferencvárost, azonban a 29. percben Palkovics állította vissza a három gólos differenciát. A rengeteg kiállítással tarkított mérkőzés 36. percében idő előtt jött a második szünet – a vendégszurkolók piszkítottak a pályára -, majd jégfelújítást követő második percben Ocskay emberhátrányos góljával már 6-2 volt az eredmény.

A záróharmadban az Alba Volán saját magának nehezítette meg a találkozót, a 47. percben Jánosi szépített, a 48.-ban Stastny büntetőt hibázott, kimaradtak az emberelőnyös helyzetek, és az utolsó előtti percben a fiatal Szappanos is bevette Budai ketrecét. Az Alba Volán-FeVita végül 6-4-re nyert a több sebből vérző Ferencváros ellen, és így összesítésben 1-0-ról várhatja a keddi, budapesti folytatást, és ez a lényeg.

BJL, elődöntő, 1. mérkőzés

Alba Volán-FeVita – FTC 6-4 (4-1, 2-1, 0-2)

Székesfehérvár, 1100 néző
 Vezette: Kovács B. (Kincses, Sós)

Alba Volán: Budai (1) – Borostyán, Kangyal, Csibi, Palovcik, Stastny, Svasznek 1, Buril, Kovács (1), Ocskay 1(eh) (1), Palkovics 1, Sille, Tőkési, Simon (2), Holéczy (3), Gröschl 2, Ennaffati, Vaszjunyin, Rajz (1), Majoross 1, Kiss, Hetényi(kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

FTC: Fedor – Székely-Mádai, Vígh, Feil, Hoffmann (1), Jánosi 2, Serdült, Rencz, Krisztu, Kaszala 1(2xee), Sándor (1), Dunai (1), Sadiki (1), Szappanos 1, Szilassy, Bálint, Major, Petres, Nyerges, Szőke(kapus). Vezetőedző: Szabó István

Kiállítások: 21 perc + 10 perc fegyelmi(Rajz) + végleges fegyelmi(Kiss, Stastny) ill. 30 + 10 perc fegyelmi(Bálint)