A Magyar Kupa bronzérmesét verte hattal az Alba Fehérvár KC

Bravúros teljesítménnyel, hat góllal legyőzte az Alba Fehérvár KC a Magyar Kupa bronzérmesét a DVSC-t. Fél óra után – csakúgy, mint ősszel - egy góllal vezetett Deli Rita együttese. A folytatás igazán pazarra sikeredett: Herr Orsolya védéseivel, Mendy klasszis teljesítményével, jó védekezéssel és pazar lerohanásokkal végül 29-23-ra nyert az Alba Fehérvár KC.
Alba Fehérvár KC – DVSC 29-23 (14-13)
2017.04.14. 20:42 |
Nem a legjobb előjelekkel indult a DVSC elleni találkozó, mivel a fehérváriak kulcsembere Mendy bokasérüléssel küszködött. A francia átlövő végül vállalta a játékot. Ő szerezte a találkozó első találatát, majd az első játékrészben rendesen meg is szórta a vendégeket. Ishitate és Mendy vezérletével 10 perc után 5-3-ra vezetett Deli Rita együttese. Azonban a vendégek meccsben maradtak és egy 3-0-ás rohammal is jelezték, hogy az őszi meccshez hasonlóan most is legyőznék a Fehérvárt. A Magyar Kupa bronzérmese az első félidő vége előtt egyenlített, de az Alba mehetett előnnyel a szünetre, mert az utolsó másodpercben Bandelier egy káprázatos átlövéssel 14-13-ra módosította az állást.

A második félidő elején sem hagyott alább a fehérváriak akarata és lendülete: Kazai és Lavko góljai után három góllal lépett el az Alba (18-15). Tilinger Tamara is jól szállt be a meccsbe, miközben Herr Orsi remekelt a kapuban. A vendégeknél a kapuban Horváth-Pásztor és Maria Garbuz igyekezett meccsben tartani a Debrecent, de az utolsó negyed órára már négy gólos vezetéssel, „fordult” az Alba Fehérvár KC. A klasszis teljesítményt nyújtó Mendy kiváló játéka védekezésben és támadásban döntő volt. A végjátékban is a hazaiak domináltak és végül hat góllal, 29-23-ra legyőzték a DVSC-t.

Alba Fehérvár KC: Herr O., Sipeki (kapusok) – Piedade, Rideg, Lavko 9 (4), Mendy 8, Tilinger 3, Ishitate 3, Pelczéder, Hajduch 1, Bandelier 2, Kazai 3. Vezetőedző: Deli Rita.