A Linz simán nyert a Volán otthonában - egyre távolabb a rájátszás

A betegségek és sérülések által tizedelt Alba Volán SC az Olimpija Ljubljana ellen aratott győzelemből merítve az EBEL 47. fordulójában is a pontszerzésért, és a bravúros diadalért korcsolyázott jégre úgy, hogy a négy hiányzó közül csak Kovács Csaba jelentkezett játékra ismét. A fehérváriak nem számíthattak könnyű összecsapásra, hiszen az ellenfél a tabella harmadik helyén álló Liwst Black Wings Linz volt.
2009.01.18. 18:38 |

Lendületesen kezdett mindkét csapat, de az első igazi helyzetet a vendégek váltották gólra, egy bulit követően Rob Shearer mattolta Szupert, 0-1. Szerencsére a bekapott góltól nem roskadt össze az Alba Volán, tovább tették a dolgukat a kék-fehérek, igaz nem sokszor jutottak el Westlund kapujáig. Éppen ezért volt oly fontos momentum, amikor a nyolcadik perc végén Bonni Fekete Dánielhez passzolt, a csatár pedig bombagólt ragasztott a linzi ketrecbe, 1-1. A harmad hátralevő részében a küzdelem dominált, bár mintha Szupernek több dolga akadt volna.

A középső periódusban is kiegyenlített volt a csata, a fehérváriak rendre lapos lövésekkel operáltak, amiket Westlund hatástalanított. A 28. percben emberelőnyös játékra rendezkedhetett be a Volán, de ez nem sikerült, hiszen Byström tétlenségéből Grabher Meier indult meg, ő még a kapusvasra csúsztatta a korongot, de mögötte M. Iberer érkezett, aki Szuper lábai közé piszkálva kotorta a pakkot a vonal mögé. 2-1-es linzi vezetés után a kék-fehérek rendületlenül próbálkoztak, de a lehetőségek megmaradtak a helyzetek szintjén.

A záró periódus legelején nagyot lépett a győzelem felé a Linz, hiszen Grabher Meier közvetlen közelről pofozta a korongot Szuper bárdján át a jobb sarokba. 3-1-es vezetése tudatában még magabitrosabban hokizott a vendégcsapat, a fehérváriak nem tudtak partiban maradni ellenfelükkel, még emberelőnyben sem. A végén Sator mester kapus nélkül próbált operálni, de kapott gól lett a vége: a 60. percben Mathias Iberer üreskapus góllal adta meg a kegyelemdöfést.
4-1-es győzelmével a Linz érvényesítette a papírformát, a Volán pedig megint távolabb került a rájátszástól.

Alba Volán SC – Liwest BW Linz 1–4 (1-1, 0-1, 0-2)