A legnagyobb focista sztárok Székesfehérváron

Az NB 1-ben bőven akadnak rá példák, hogy korábban nagyon szép karriert befutó labdarúgók Magyarországra jönnek levezetni, és ez alól a MOL Fehérvár FC sem kivétel, Székesfehérváron is találunk szép számmal ilyen labdarúgókat.
2021.03.03. 20:08 |

Marco Caneira

Egyértelműen a portugál védő az egyik legnagyobb név ezen játékosok közül, nem mindennapos dolog, hogy egy 25-szörös portugál válogatott játékos megfordul az NB 1-ben. Caneira a Sporting utánpótláscsapatában nevelkedett, de a felnőttek között nem nagyon jutott lehetőséghez, így karrierje elején folyamatosan kölcsönadták portugál kisebb csapatokhoz. Ezután 2000-ben elvitte az Inter, ahol nem mutatkozott be, ott is folyamatosan kölcsönadták, ekkor indult be a pályafutása érdemi része. Előszőr a Regginában, majd a Bordeaux-ban vált alapemberré, akik 2003-ban le is igazolták. Ezután a Valencia csapatához szerződött, ahol Spanyol-kupát is nyert, majd hazatért és 3 évet lehúzott a Sportingban, mielőtt 2011-ben a Videotonhoz igazolt volna, ahol további 4 évet töltött el. Az egyik sportfogadó oldal adatai alapján 17-szer lépett pályára a Bajnokok Ligájában Caneira, az oldal itt megtekinthető, unibet promóciós kóddal. A portugál játékosnak végül a Videoton lett az a csapata, ahol egyhuzamban a legtöbb időt eltöltötte, egy csapatnál sem húzott le előtte zsinórban 4 évet. Caneira 1-szer nyert bajnokságot a karrierje során, méghozzá a magyar bajnokságban sikerült feljutni a csúcsra a 2014/15-ös szezonban.

Danko Lazovic

A lista másik egyértelmű tagja Danko Lazovic, aki a magyar bajnoksághoz képest, szintén nagyon komoly pályafutást tudhat a háta mögött. Lazovic fiatalon ott hagyta a hazáját, már 20 évesen a Feyenord csapatában játszott, majd 2007-ben került a PSV-hez, ahol Dzsudzsák Balázzsal együtt holland bajnokságot is tudott nyerni. Ráadásul abban az időszakban a Bajnokok Ligája csoportkörében is megfordult többször a csapat. Majd Oroszország felé vette az irányt, ahol a Zenitben is lehúzott 3 szép évet. Ezután kezdett a karrierje a levezető szakaszba érni, így végül 2016-ban Fehérvárra került. Lazovic az első évében egyből az év játékosa lett Magyarországon, a második évében pedig már a bajnoki cím is összejött a csapattal. A szerb labdarúgó a válogatottban is pályára lépett 43-szor, emellett a Bajnokok Ligájában 18-szor, az Európa Ligában pedig 24-szer szerepelt karrierje során.

A két legnagyobb sztár Caneira és Lazovic volt, de rajtuk kívül is fordultak meg komolyabb szinten is teljesítő labdarúgók. Stefan Scepovic például több spanyol elsőosztályú klubban is volt alapember, de a Celticben is pályára lépett 19-szer. Georgi Milanov orosz bajnok lett a CSZKA Moszkvával, ahol majdnem 100 mérkőzésen játszott és 25-ször a Bajnokok Ligájában is szerepet kapott.