-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A közgyűlésen meghozott döntésekről tájékoztatott Székesfehérvár polgármestere
A közgyűlésen meghozott döntések közül elsőként a közlekedési koncepció elfogadását emelte ki a város polgármestere. Több mint egyéves szakmai munka előzte meg az anyag összeállítását. A közlekedési koncepciót szakmai és civil szervezetekkel is egyeztették, célja, hogy tehermentesítse a belvárost és a környező utakat belső és külső megkerülő utak segítségével.
2010.05.28. 10:09 |
A közgyűlésen meghozott döntések közül elsőként a közlekedési koncepció elfogadását emelte ki a város polgármestere. Több mint egyéves szakmai munka előzte meg az anyag összeállítását. A közlekedési koncepciót szakmai és civil szervezetekkel is egyeztették, célja, hogy tehermentesítse a belvárost és a környező utakat belső és külső megkerülő utak segítségével.
Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte, hogy a jövőben minden közelekedést érintő javaslatnál ezen koncepció alapján lehet fejleszteni és építkezni. Fontos beruházás lesz a C00 -jelű csapadékgyűjtő csatorna kiépítése, amely az Öreghegy dél-keleti részén keletkező csapadékvízet vezeti el, illetve tehermentesíti az Aszalvölgyi árkot. A fejlesztés 110 millió forintba kerül, ehhez közel 100 milliót pályázaton nyert a város, 10 milliót pedig önrészként biztosít. A beruházás keretében mintegy 450 méter csatorna épül a Donát utca és a Topolyai utca között. Ezzel Öreghegy nagy részén megoldottá válik a csapadékvízelevezetés.
Több bölcsőde fejlesztése indul el, a Speciális Fejlesztő Bölcsőde és a Kisteleki úti bölcsőde kialakítására, fejlesztésére korábban 80 -80 millió forintot nyert a város. A fejlesztésekkel 90-100 bölcsődei férőhelyet alakítanak ki. A város pályázatot adott be a maroshegyi óvoda bővítésére is, az intézmény 50 férőhellyel bővül.
A zárt ülés utáni nyílt ülésen megszületett a döntés a királyi séta elindításáról is: az 1 milliárd forintos beruházás, 84%-os a támogatási intenzitással valósul meg, két fő eleme a királyi játszópark, illetve a makettváros. 2010 június 23-ig várják az ajánlatokat, a kivitelezésre, illetve ezzel egyidőben történik a műszaki ellenőr kiválasztása is. A tervezett befejezés 2012 április vége.
Zárt ülésen döntött a képviselőtestület arról, hogy Mészöly Géza utcában értékesítik azt a földterületet, amelyre 20 éves bérleti joga volt az építtetőnek és több hónapja egyeztetett az önkormányzattal. A polgármester elmondta, hogy sikerült a város számára kedvező árban megállapodni.