A Közép-Európa Kupában is veretlen az Albacomp

A Szlovákiában győzelemmel vett első akadály után az Albacomp férfi kosárlabda csapata hazai környezetben is bemutatkozhatott a Közép-Európa Kupában. A fehérváriak az osztrák Klosterneuburgot fogadták, és magabiztos győzelmet arattak. Peresztegi Nagy Ákos bizalmat szavazott azon játékosainak is, akik a bajnoki összecsapásokon kevesebb szerepet vállalhattak. Albacomp - Klosterneuburg 80-70 (30-14, 22-17, 16-18, 12-21)
2008.10.30. 02:50 |

A bajnokságban két győzelemmel a tabella elején található Albacomp számára nem okozott különösebb problémát a Közép-Európa Kupában is gyorsan előnyt szereznie ellenfeleivel szemben. A Spiska Nová Ves lelépése után az osztrák Klosterneuburg sem kéztette túl nagy rőfeszítésre Peresztegi Nagy Ákos alakulatát. A fehérváriak az első negyedben már egy harmincast hintettek a vendégek gyűrűjébe, amire a sógorok csak elvétve tudtak válaszolni. A második periódusban már jobban összpontosított a Klosterneuburg, de hátrányából képtelen volt faragni. Fordulás után az Albacomp már kissé visszavett az iramból, a fiatalok, a bajnokikon kevesebb szóhoz jutó játékosok is több időt töltöttek a pályán, s az osztrákok a harmadik negyedet már nyerték, igaz minimális különbséggel. Az utolsó játékrészben hajrázott a vendégcsapat, de az erőfeszítések csak arra voltak elegendőek, hogy a találkozó végére tízpontosra olvadjon a kék-fehérek előnye. Az Albacomp 80-70-re nyert, és önbizalommal telve várja a Nyíegyháza elleni bajnoki folytatást.

Albacomp - Klosterneuburg 80-70 (30-14, 22-17, 16-18, 12-21)