-
Dés László a MET Arénában
2026. június 17-én, szerdán 20 órától Dés László ad koncertet a székesfehérvári MET Arénában. Az est nemcsak azért ígérkezik kiemelkedő zenei eseménynek, mert a Kossuth-díjas előadóművész, dzsesszzenész és zeneszerző életművének legismertebb darabjai csendülnek fel, hanem azért is, mert a művész több hónapos alkotói szabadságát követően először lép fel.
2026.06.14. -
Díjátadó az évadzárón
Társulati üléssel zárta idei évadát a Vörösmarty Színház. A hagyományokhoz hűen ennek keretében adták át „Az évad színésze”, „Az évad színésznője”, „Az évad nem művész állományú dolgozója” elismeréseket, valamint a Vörösmarty Gyűrűt-díjat is. Az idei évben Sarádi Zsolt, Ladányi Júlia és Németh Mariann „Mary” vehette át a társulat által adományozott díjakat.
2026.06.13. -
Szimfonikus évadzáró
Elbúcsúzott a 2025-26-os évadtól az Alba Regia Szimfonikus Zenekar. Az évadzáró találkozónak a fehérvárcsurgói Károlyi kastély adott otthont.
2026.06.12. -
Totus Tuus - Teljesen a Tiéd
Totus Tuus - Teljesen a Tiéd címmel beszélgetéssorozat kezdődött a Szent István Király Múzeumban. Az első alkalommal a II. Szent János Pál pápa életéről szóló kiállítás apropójából találkozhattak az est vendégei.
2026.06.12.
A Kormorán és Varga Miklós is fellép a XX. Aranybulla Művészeti Napokon
Augusztus 23-án pénteken 18 órakor Horváth Levente sepsiszentgyörgyi festőművész kiállítása nyílik meg, majd 20 órától a Kormorán Együttes élőzenei koncertje következik. Augusztus 24-én szombaton 20 órától Varga Miklós és a Band ad koncertet.
"A városban zajló nagyszabású rendezvények után most egy csendesebb, családiasabb ünnepre hívjuk Öreghegyre a székesfehéváriakat. Az Aranybulla Művészeti Napok augusztus 20-a után, de még az iskolakezdés előtt kínál meghitt programokat, ezt a hagyományt szeretnénk megtartani és nagy szeretettel várunk mindenkit az idén is." - mondta el Östör Annamária önkormányzati képviselő, aki hozzátette, hogy az Aranybulla Napok programjai egyben a 2022-es emlékévre való felkészülés fontos állomását is jelentik.
Kiss Dorottya, A Szabadművelődés Háza igazgatója elmondta, hogy idén már 20. alkalommal lesz Aranybulla Napok, a hagyomány annak idején Tóth István igazgató kezdeményezésére indult útjára, a cél egy olyan rendezvény létrehozása volt, ami több művészeti ágat is magában foglal. Idén is egy képzőművészeti kiállítással és két koncerttel várják az érdeklődőket.
Haász András, az Öreghegyi Közösségi Ház vezetője kiemelte, hogy mindhárom rendezvény ingyenes. Elmondta, hogy az idei rendezvény programjai lelkiségükben is kapcsolódnak az "Aranybulla" névhez a magyar kulturális örökség őrzése, valamint a hagyományok és a népi kultúra ápolása révén.