-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A költségvetésről tanácskozott az Érdekegyeztető Fórum
Az Érdekegyeztető Fórum a városvezetés, valamint a közszférában dolgozókat képviselő szakszervezetek közötti információáramlást, a szociális partnerek konzultációját biztosítja.
A fórum idei második városházi egyeztetését Cser-Palkovics András polgármester vezette a Városházán. Elhangzott: a költségvetés tervezésének alapvetései közé tartozott a helyi gazdagság további erősödése, a saját bevételek növelése, az alapműködés biztosítása, az ütemezett fejlesztés és a humánerőforrás kiemelt kezelése.
A büdzsé főösszege 66,4 milliárd forint. A tervezet 25,1 milliárdos adóbevétellel számol, amely a minden korábbit meghaladó, csaknem 20 milliárdos iparűzési adóból és további helyi adókból származik úgy, hogy a magánszemélyeknek továbbra sem kell helyi adót fizetniük Székesfehérváron.
Működtetésre, térségi feladatellátásra 29,8 milliárd forintot terveztek. A 33,3 milliárd forint fejlesztési büdzsé kevesebb, mint 10 százaléka az uniós forrás, mintegy 70 százaléka kormányzati támogatás, a fennmaradó 20 százalék a város saját ereje. Ezen túlmenően több mint 3 milliárdos tartalékkal is számolt a tervezet.
Az intézményrendszer fenntartására 13,3 milliárd forintot fordítanak idén, továbbra is biztosítva a közalkalmazotti kafetériarendszert 241 millió forint értékben.
Több, mint 10 százalékkal nő az egészségügyi és szociális, valamit a kulturális kiadásokra fordított összeg, ez 300-300 millió forintot jelent, további 300 millió forinttal nő az oktatásra jutó önkormányzati forrás – emelte ki dr. Cser-Palkovics András. Hozzátette, bizonyos intézménytípusoknál plusz juttatási lehetőséget, béremelést biztosít a büdzsé. Ez a kulturális területen négy intézményt jelent.
Az Érdekegyeztető Fórum képviselői köszönetüket fejezték ki a város támogatásáért, az intézményi felújításokért, a kafetériarendszer fenntartásáért.
Kérdésre válaszolva a polgámester elmondta: a Polgármesteri Hivatal épületeinek felújítása a tervek szerint csak 2020-ban folytatódhat, ugyanis az 2019-es európai parlamenti és az önkormányzati választások lebonyolítása - a rekonstrukcióval párhuzamosan - kockázatos lenne. Ugyanakkor eredményes kivitelezési közbeszerzés esetén a Bartók Béla tér felújítása az év első felében, míg a Szent István Király Múzeum Rendházának rekonstrukciója az év második felében elkezdődhet.