A kiírás csapdája - Döntetlenjével kiesett a Fehérép-Alcoa az MK-ból

„Át kell menteni a Ferencváros elleni második félidei játékunkat!” – fogalmazott Vura József, a Fehérép-Alcoa FKC vezetőedzője a Magyar Kupa negyeddöntője előtt. A fehérvári kézilabdázók a bajnokságban is nagy riválisnak számító Debreceni VSC-Aquaticum alakulatát fogadták a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata között, azon az egyetlen találkozón, mely arról hivatott dönteni, hogy melyik együttes szerepelhet 2008-ban a Magyar Kupa négyes döntőjében. Nagy csatára lehetett számítani, komoly téttel, hiszen a Fehérép számára csak a győzelem volt elfogadható, ugyanis döntetlen esetén a vendégcsapat a továbbjutó… Fehérép-Alcoa FKC – DVSC-Aquaticum 27-27 (13-13)
2008.02.27. 22:17 |

Jól kezdett a Fehérép-Alcoa FKC, Bernataviciute két góljával rajtoltak a fehérváriak, de a Debrecen gyorsan magához tért. Hiába szerzett újabb háromgólos előnyt a hazai csapat, Latakaite vezérletével felzárkózott, sőt fordított a Loki. Változatos első félidőt produkáltak a csapatok, hol az Alcoa, hol a Debrecen vezetett, utóbbi leginkább azért, mert a Herczeg-Südi játékvezetői páros mintha tovább élvezte volna a Loki támadásait, mint a hazai próbálkozásokat… A szünetben 13-13 volt az állás.
 Fordulás után sem változott sokat a játék képe. A fehérváriak ragadták magukhoz a kezdeményezést, hatékony védekezés és jó kapusteljesítmény segítette a támadásokat, azonban hiába lépett el már három góllal is a Fehérép, jöttek a buta hibák, labdaeladások, s a 42. percben már a vendégek vezettek. Ezután az Alcoa rohant az eredmény után, mely vágta egyre kilátástalanabbá vált. A mérkőzés vége előtt négy perccel aztán robbantott a Fehérép, Tápaiék elszántan küzdöttek a gólhelyzetekért, de a fáradozás talán picit késői volt. Háromgólos hátrányt próbált eltüntetni a Vura-csapat mintegy másfél perc alatt, ami sikerült is, de Vaszari Virág utolsó másodpercekben szerzett egyenlítő gólja is a Debrecennek volt jó. A kissé butuska kiírás eredményeként a 27-27-es döntetlennel az idegenben játszó DVSC-Aquaticum jutott tovább a Magyar Kupában.

Fehérép-Alcoa FKC – DVSC-Aquaticum 27-27 (13-13)

Székesfehérvár, 1000 néző
 Vezette: Herczeg, Südi

Fehérép: Fekete, Djeric (kapusok) – Vaszari 5, Trishchuk 1, Tápai 5/1, Vijunaite 2, Bernataviciute 4, Balogh 6/3. Csere: Mayer 2, Gordejeva, Kamper 2. Vezetőedző: Vura József

DVSC: Triffa, Kiss (kapusok) – Stuparicova 2, Szűcs, Latakaite 7, Szabó 3, Benyáts 5/3, Csáki 3. Csere: Tóth 5, Kovács, Micic 2, Nagy. Szakmai igazgató: Skaliczki László

Kiállítások: 6 ill. 4 perc