-
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében köszöntötték az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozókat, akik az ünnepek alatt is szolgálatban lesznek, hogy segítsenek a bajba jutott, beteg embereknek. Rajtuk keresztül mindenkinek szólt a köszönet, aki karácsonykor sem teszi le a munkát, hogy ilyenkor is minden rendben menjen és működjön Székesfehérváron.
2025.12.22. -
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A nordmann fenyőt keresték leginkább
Idén is sok-sok fenyőfa közül lehetett válogatni az árusoknál. Még kedden is volt lehetőség arra, hogy mindenki beszerezze a karácsonyt szebbé varázsoló fát.
2025.12.23. -
Élő kalendárium várta a látogatókat
Advent negyedik vasárnapján ismét programok várták az érdeklődőket a belvárosba. Az utolsó adventi hétvége is közös hangolódással telt.
2025.12.22.
"A jövő problémáit csak a ma oktatásával lehet megoldani" - Országos Diákparlament Fehérváron
Pénteken délután az Országos Diákparlament delegáltjai a Nemes Nagy Ágnes Kollégium előtt gyülekeztek, majd együtt indultak el a Vörösmarty Színházba. Három napon át ismét Fehérváron ülésezik a háromévenként összeülő Országos Diákparlament. Az eseményre az ország minden részéből több, mint háromszáz diák érkezett. Szekcióülésekkel folytatódott szombaton az Országos Diákparlament.
2017.02.03. 18:12 |
Pénteken délután az Országos Diákparlament delegáltjai a Nemes Nagy Ágnes Kollégium előtt gyülekeztek, majd együtt indultak el a Vörösmarty Színházba. Három napon át ismét Fehérváron ülésezik a háromévenként összeülő Országos Diákparlament. Az eseményre az ország minden részéből több, mint háromszáz diák érkezett. Szekcióülésekkel folytatódott szombaton az Országos Diákparlament.
KÉPGALÉRIA - így keződött az Országos Diákparlament Székesfehérváron
KÉPGALÉRIA - így keződött az Országos Diákparlament Székesfehérváron
Az ülés elején a diákok egyperces néma főhajtással emlékeztek meg az olaszországi busztragédia áldozatairól, majd Ferenczy Nagy Boglárka és Váradi Imre szerzőpáros "Örökifjak" című dala után Cser-Palkovics András Polgármester, Navracsics Tibor az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosa köszöntötte a Diákparlamentet, végül Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkár nyitotta meg az ülést.
A jövő problémáit csak a ma oktatásával lehet megoldani - mondta Navracsics Tibor, az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosa a diákparlament nyitó plenáris ülésén a Vörösmarty Színházban.
Navracsics Tibor szerint azok a munkaerőpiaci, társadalmi problémák, amelyek ma jelen vannak Európában, valójában "nem a ma problémái, hanem a tegnap oktatási rendszerének problémái". Ha boldogabb, biztosabb jövőt szeretnénk a fiataloknak, ahhoz a ma oktatási rendszerében kell megoldást találni Székesfehérváron, Magyarországon és az Európai Unióban - fogalmazott az uniós biztos. Rámutatott, hogy a diákság képviselői arra szerződtek, hogy egy-egy közösség város, megye vagy falu véleményét tolmácsolják, felmutassák különlegességüket, ami megkülönbözteti iskolájukat, közösségüket a másikaktól.
Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta, hogy a diákság jelenléte a törvényhozói szférában a demokrácia erősítését jelenti. „Fehérvár olyan diákváros, mely nagyon büszke az itt tanuló húszezer fiatalra. A város diákönkormányzata pedig hosszú évek óta felveti azokat a problémákat és javaslatokat ad, melyek kellenek ahhoz, hogy a városvezetéshez eljusson a diákok véleménye. A diákparlament pedig lehetőséget ad arra is, hogy ezen a hétvégén meghallgassuk, mik azok a témák, amik leginkább foglalkoztatják a fiatalokat." Fontos dolognak nevezte, amit felvállaltak a küldöttek, hiszen "egy közösséget képviselni nagyon megtiszteltető és nagyon nagy felelősséget jelentő dolog." Kérte, hogy a fiatalok mutassanak példát a felnőtteknek, hogy problémát felvetni és vitatkozni igenis kulturáltan lehet egy demokráciában, kérte továbbá a diákokat továbbá, hogy fogalmazzanak meg javaslatokat is.



