A jobb csapat szerzett előnyt a jégkorong bajnoki döntőben

A Borsodi Jégkorong Liga négy győzelemig tartó döntője előtt azon tanakodhatott a hokibarát, vajon a párharc végén az Alba Volán-FeVita örülhet 7. bajnoki címének, vagy a 17 év óta eredménytelen Újpesti TE zsebelheti be története 14. elsőségét... Nos, a finálé első mérkőzésén sokáig hagyták kétségek között a szemlélődőt a két  csapat játékosai, kiegyenlített mezőnycsata folyt a fehérvári csarnok jegén. Alba Volán-FeVita – UTE 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

2006.03.08. 01:49 |

A 19. percben aztán az Ocskay – Palkovics csatárkettős megelégelte a nyitott harcot, és az alapszakasz legeredményesebb Volán-játékosa álompasszából Palkovics Krisztián pattintotta a pakkot Sájevics kapujába, 1-0.

A második játékrészben sem változott a produkció rajzolata, a mezőnyben kemény ütközetek tarkította csata folyt, az Újpest kűzdött, azonban a gyenge napot kifogó lilák nem veszélyesztették igazán Budai ketrecét. A fehérváriak magabiztos játéka aztán újabb örömujjongást hozott, egy vendégkiállítás letelte után Gröschl Tamás türelmesen megvárta, amíg Sájevics a jégre huppan, majd az üres kapuba lőtt, 2-0.

A záróharmadban már szinte momentumuk sem volt Ladányiéknak, nem úgy Pat Cortina alakulatának. A 46. percben Milos Palovcik bombázott az UTE hálójába miután üres folyosót talált az elmélázó vendégvédők között (3-0), majd a szlovák légiós találata után Palkovics Krisztián foglalta keretbe a fehérvári történetet a 49. percben, kihasználva egy kettős emberelőnyt, 4-0.
 A folytatásban visszafogott, magabiztos Volán-játék, és egykedvű Újpest-próbák jellemzték a meccset, melyet végül az Alba Volán-FeVita megérdemelten nyert kapott gól nélkül, és így a döntő párharcában egylépésnyi előnyt szerzett.

BJL, döntő, 1. mérkőzés

Alba Volán-FeVita – UTE 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

Székesfehérvár, 2200 néző
 Vezette: Iskra (Abonyi, Gebei)

Alba Volán: Budai – Borostyán, Kangyal, Csibi, Palovcik 1, Stastny, Svasznek, Buril, Kovács (1), Ocskay (2), Palkovics 2 (az egyik 2xee), Sille (1), Tőkési, Simon (1), Holéczy, Gröschl 1, Ennaffati, Vaszjunyin, Rajz, Majoross, Kiss, Hetényi (kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

UTE: Sájevics – Jurasko, Nagy, Drahovsky, Dubek, Borbás, Horváth, Gallo, Ladányi, Gergely, Ondov, Baróti, Szajbert K., Markó, Hidasi, Szajbert P., Tolnai, Sprencz, Szabó, Rusznyák, Búzás, Bernei (kapus). Vezetőedző: Eduard Giblak

Kiállítások: 14 ill. 18 perc