-
Tiszán innen, Dunán túl
A Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban tartják március 19-én a „Tiszán innen, Dunán túl" Országos Népdaléneklési Minősítő Versenyének vármegyei döntőjét, amelyre szeretettel várják a magyar népzene és az ifjú tehetségek iránt érdeklődőket.
2026.03.17. -
Író-olvasó találkozó Czakó Zsófival
A háromkötetes írónő, Czakó Zsófi lesz a Könyvek Boltja következő vendége március 18-án. A Nagypénteken nem illik kertészkedni, a Szívhang és a frissen megjelent Távoli rokonok regények szerzőjét Schneider Beáta kérdezi majd szerdán 17.30 órától. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2026.03.17. -
100 hegedűs koncert
"100 hegedűs" címmel újra megrendezték a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola vonós tanszakának koncertjét. A fiatalok négy év után léphettek fel, bemutatva tehetségüket.
2026.03.17. -
A sokszínűség harmóniája
Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Aalapfokú Művészeti Iskola adott otthont a III. Fejér Vármegyei Művészeti Iskolák Vándortalálkozójának.
2026.03.17.
A húsvéti ünnep csodás előkészítője volt a Stabat Mater koncert
A koncert kezdése előtt Dobszay Péter karmester egy perces néma felállással kérte, hogy közösen hajtsanak fejet a kedden elhunyt Horányi Ottília zenetanár, a Primavera kórus elhunyt alapító karnagya és művészeti vezetője emléke előtt.
A zenék, és azok tételei között Pilinszky János költő míves szavait hallhattuk, Kiss Diána énekművész előadásában. A zene és próza együttesen hatott, és emelte az este fényét. Simogattak, riogattak a szavak, fénylő drágakövek cseppjeiként hullámzott a muzsika, vagy drámai erővel gördült végig a templom falai között. A Stabat Mater, a kórus, a zenekar, a két szólista éneke együttesen nagyon szépen szólt. Dobszay Péter karmester határozottan, nagy figyelemmel vezényelt. A padok között űlők behunyt szemmel, lehajtott fővel élvezték a két kiváló szerző műveit.
Joseph Haydn 1768-ban keletkezett, barokk templomi szonátát idéző 49. „La Passione” szimfóniája egyike a mester súlyos, sötét tónusú, drámai, mégis élvezhető muzsikájának. Jól illett hozzá az életmű egyik legnépszerűbb alkotásának részlete: a Krisztus halálát követő földrengést döbbenetes erővel ábrázoló Il Terremoto.
Az olasz opera történetének egyik legnagyobb tehetsége, Giovanni Battista Pergolesi súlyos betegségben 26 esztendősen meghalt. Utolsó befejezett műve, örökszép Stabat Matere, kiváló énekes szólisták – Kiss Diána – szoprán és Kálnay Zsófia – mezzoszoprán –, valamint az Ars Oratoria Kamarakórus és a Primavera Kórus énekeseinek közreműködésével csendült fel a koncert második felében.