A hónap végén elkészül az ARAK atlétika-pályája - Szállítják az érmeket a fehérvári atléták

Továbra is a viseltes, ütött-kopott rekortánon folyik a nagyüzem az ARAK háza táján, mégis eredményes az atléták munkája. Az országos diákolimpiai döntőkön és a szakági szövetségi versenyeken is érmekkel gazdagodnak a fehérvári sportolók. Június 30.-án új otthonra lelnek az ARAK versenyzői, átadják a nyolcsávos atlétika-pályát.
2006.06.14. 17:06 |

- A női 10 km-es gyalogló OB-t rendezték most, ahol Illyés Ildikó sikeresen szerepelt, megvédte tavalyi elsőségét, bajnoki címet szerzett. A felnőtt gyaloglók mellett a női hétpróbázók is küzdöttek az Országos Bajnokságon nemcsak az ellenfelekkel, hanem az időjárással is. Ifjúsági korcsoportban Rittler Alexandra ezüstérmet szerzett, az utánpótláskorúaknál pedig Lukács Erika harmadik lett. – mondta Tölgyesi Előd, az ARAK vezetőedzője.

Az ARAK kitűnő sprintere, Listár Nikolett már többször tanúsította, hogy nemzetközi szintű munka folyik a Sóstói Stadionban, a hétvégén pedig ismét külföldön bizonyíthat a fehérvári atlétanő.

- Európa Kupa lesz a hétvégén Isztambulban. Törökországban nyolc ország legjobbjai mérik össze tudásukat minden versenyszámban, s így alakul ki a válogatottak közötti csapatverseny. 200 méteres síkfutásban jelenleg Listár Nikolett a legjobb hazánkban, így ő képviseli Magyarországot és az ARAK-ot 200 méteren, és emellett rajthoz áll a 4x100-as váltóban is. – tette hozzá Tölgyesi Előd.

A szintén felnőttek mezőnyében ténykedő Vaskó Zoltán a fedettpályás versenyeket kihagyta, hiszen fáradásos törést szenvedett, de a magasugró már versenyez. Igaz, Vaskó Zoli még nincs csúcsformában, de Schwehátban 2 méter 10 centis ugrásával második lett, és Belgrádban is megmérettette magát.
 A középiskolások diákolimpiai döntőjében Nyusa Viktória két aranyat szerzett 100 és 200 méteren, Rontó Enikő pedig 2. lett 100 gáton – így mindketten utaznak a Gimnaziádéra, a gimnazisták Európa Bajnokságára.
 Varga Fruzsina a pekingi junior Világbajnokságra készül, rajtjához azonban ki kell harcolnia a 4x400-as váltó-tagságot.
 A serdülőknél Zsigovics Natália egyéni csúccsal – 40.23-al – nyert aranyérmet az országos diákolimpia 300 méteres döntőjében, Borsányi Gyöngyi pedig a távolugróknál lett második, 5 méter 65 centivel, de rajtuk kívül többen is döntőbe jutottak.

Kissé szomorú hír viszont, hogy az ARAK-nak le kellett mondania az idei serdülő OB rendezéséről, ugyanis az új atlétikastadion nem készül el, a pályát azonban hamarosan birtokba vehetik a sportolók.

- Nemsokára átadásra kerül az atlétikapálya, melynek bekerülési költsége 110 millió Forint. Ez az építési szakasz a beruházás első ütemeként szerepel. A második ütem – mely további 50 millió Forintba kerül – tartalmazza a kiszolgálóhelyiségek, lelátók, raktárak, világítás kialakítását, most azonban ez pénz hiányában nem készülhet el, tehát a serdülő OB rendezéséről le kellett mondanunk. 2005. szeptember 22.-én hozta meg az önkormányzat azt a határozatot, mely szerint 170 millió Forintot különítenek el a költségvetésből az atlétika-stadion felépítésére. Arra van esély, hogy a pótköltségvetésben megtalálják a még szükséges forrásokat, de félő, hogy az OB időpontjára már nem készülne el a stadion. Tulajdonképpen örömteli, hogy hamarosan birtokba vehetjük a kitűnő minőségű atlétika-pályát, amit edzésekre tudunk használni. Nagyon jó pályánk lesz... – újságolta boldogan Hirt Károly, az ARAK elnöke.

A 8 sávos, nemzetközi szabványnak megfelelő atlétikapálya, az ugrógödörrel és a dobóketreccel együtt június harmincadikára készül el.