-
Magunk tehetünk a legtöbbet
Székesfehérvár még évekkel ezelőtt tért át a biológiai szúnyoggyérítésre. A környezetkímélő módszer nem károsítja a többi élőlényt, csak a csípőszúnyog lárváját. A szúnyogok és a lárvák számát is rendszeresen monitorozzák a városban, és tavasztól folyamatosan védekeznek kimondottan azokon a helyeken, ahol sok szúnyog kelhetne ki. Fontos, hogy magunk is foglalkozzunk a megelőzéssel saját udvarukban.
2026.06.09. -
Bejczy Antal robotikai verseny
A Váci Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Vac-e nevű csapata nyerte a Bejczy Antal Műszaki Innovációs Középiskolai Versenyt az Óbudai Egyetem Alba Regia Karon. A kétforduló robotikai vetélkedő döntőjét kedden délután rendezték a Budai úti campuson.
2026.06.09. -
Mölkky-bemutató
Finnországból indult világhódító útjára a Mölkky, a szórakoztató szabadtéri játék, amely egyszerre ötvözi az ügyességet, a taktikai gondolkodást, miközben nem igényel komoly fizikai megerőltetést. A játék sokszínű iskolai felhasználásáról tartottak bemutatót kedden az István Király Általános Iskolában.
2026.06.09. -
Indul a kertmozi szezon
A kedvezőtlen időjárás miatt múlt pénteken elmaradt a kertmozi szezon első vetítése az Öreghegyen, most azonban nincs akadálya a nyitó eseménynek. Június 12-én, pénteken fedett helyszínen, Szárazréten tartanak vetítést. Jegyek már kaphatóak.
2026.06.09.
A Hétvezér iskola sulitárlata mutatkozik be a Fő utcai vitrinkiállításon
A Fő utca 3. szám alatti Márványcsarnokban sok és sokféle kiállítás nyílt már az elmúlt időszakban a Tarsoly Ifjúságért Egyesület szervezésében. A sorozat most egy újabb fejezettel folytatódik, ezúttal Hétvezér Általános Iskola diákjainak alkotásait, projektmunkáit láthatják az érdeklődők.
A Sulitárlat megnyitója 2026. június 4-én, csütörtökön 11.00 órakor kezdődik.
A program házigazdája Barna Éva, a Tarsoly Egyesület elnöke, köszöntőt mond Nagyné Mészáros Beáta, a Hétvezér Általános Iskola igazgatója, a program vendége Németh Éva, a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesületének elnöke. A kiállítás fővédnöke Lehrner Zsolt, Székesfehérvár alpolgármestere, védnöke pedig Deák Lajosné önkormányzati képviselő. A kiállítás a megnyitót követően két hétig látható.