-
Nemzeti Gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 69. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. Kedden 18 órakor misével, majd utána 19 órakor mécsesgyújtással emlékeznek Fehérváron az Országalmánál, az 56-os forradalom és szabadságharc mártírjaira.
2025.11.04. -
A gyrosokat ellenőrzik
Az élelmiszer-higiéniai és élelmiszer-biztonsági előírások betartása, a nyomonkövethetőség biztosítása és a megfelelő konyhatechnológia alkalmazása érdekében a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos ellenőrzést rendelt el a gyrost árusító éttermekben és büfékben - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
2025.11.03. -
Óraátállítás vasárnap hajnalban
2025-ben a téli időszámítás október 26-ára virradó éjjel kezdődik. Ez azt jelenti, hogy vasárnap hajnali 3 órakor egy órával vissza kell állítani az órákat 2 órára, így ezen az éjszakán egy órával többet alhatunk.
2025.10.24. -
Éjszakai forgalomkorlátozás lesz szombaton és vasárnap az M7-esen
Éjszakai forgalomkorlátozás mellett folytatódik hétvégén az új velencei gyalogos híd építése. 2025. október 18-án, szombaton 22 órától lezárják az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalát a 44-es és a 46-os km-ek között, várhatóan vasárnap 12 óráig.
2025.10.17.
A hekk a sláger idén is a strandokon
Bár nem hazai, mégis a hekk a legkedveltebb a strandokon. Lehet ugyan keszeget, vagy épp pontyot is kapni, legtöbben mégis a szálkamentes fajtát kedvelik. A hekk az Atlanti-óceán európai partjai mentén, Észak-Skandináviától és Izlandtól egészen Észak-Afrikáig honos. A büfét üzemeltetők azt mondják, bár nincs jobb a magyar halaknál, mégis könnyebb a hekkel bánni és nem utolsó sorban ezt szeretjük a legtöbben...
2011.06.13. 20:05 |
Bár nem hazai, mégis a hekk a legkedveltebb a strandokon. Lehet ugyan keszeget, vagy épp pontyot is kapni, legtöbben mégis a szálkamentes fajtát kedvelik. A hekk az Atlanti-óceán európai partjai mentén, Észak-Skandináviától és Izlandtól egészen Észak-Afrikáig honos.A büfét üzemeltetők azt mondják, bár nincs jobb a magyar halaknál, mégis könnyebb a hekkel bánni.

Bár a keszeg hazai halfaj, csak az igazi ínyencek keresik – mondja Novák Tibor büfén tulajdonos. A büfét üzemeltetők egyébként elégedettek a hosszú hétvégi forgalommal. Mint mondják, szombaton kevesen fordultak meg náluk, de a pünkösdi hétvége végére azért megteltek a strandok. És ha nehezen is, de azért lehet találni a hekken kívül magyar halfajtákat is, pontyot, harcsát és keszeget is az étlapokon.
| A hekk a tőkehal félék csoportjába tartozó, világtengerekben nagy rajokban úszó, apró halakkal táplálkozó ragadozó hal. Magyarországra Argentínából és Chiléből érkezik a legtöbb hekk összepréselt nagy tömbökben, és leginkább fagyasztott állapotban. Előfordul az is, hogy Norvégiából kapunk alapanyagot, amely ízletesebb, még fehérebb és omlósabb olyannyira, hogy ezt a fajtát halászlének vagy rántott halnak vétek elkészíteni, mert elveszti sajátos finom ízét. Ezekre használjuk csak az argentin és chilei típusokat. |