A hazai pálya szent, megint az Albánál az előny

Nem indult könnyen az Alba Fehérvár számára a negyeddöntő harmadik mérkőzése, de fokozatosan építette előnyét a csapat. A pécsiek elmaradtak otthon mutatott teljesítményüktől, de nem adták fel, az utolsó negyedben húszpontos hátrányból is visszajöttek - az ismét Brandon Wood vezette Alba mégis magabiztosan szerezte meg a győzelmet. A párharc állása 2-1, pénteken Pécsen kiharcolhatja az elődöntőbe jutást az Alba Fehérvár.
Alba Fehérvár - PVSK 76-58
2013.04.30. 20:29 |

Mintha benne maradt volna a pécsi pofon a fehérváriakban, pontatlan támadásokkal kezdtek, igaz, a védekezésre jobban odafigyeltek, mint a második meccsen. Nem volt pontgazdag az első negyed, főleg a hárompontosok találati aránya volt szerény, és ez így is maradt a végéig. Centerben viszont Keller képes volt csatát nyerni, és olykor az Alba labdaszerzései is eredményre vezettek, ez elég is volt a félidei tízpontos előnyhöz a gyengén dobó vendégekkel szemben. Szünet után változást jelentett, hogy a cserék is többet tettek hozzá fehérvári részről, Jones szép megmozdulásokkal kezdte felvenni a ritmust és Supola is beköszönt, de a lényeg továbbra is a védekezés szinten tartása volt - a két középső negyedben összesen 23 pontot kapott csak az Alba.

A záró játékrésznek így 18 pont fórral futhattak neki Hollisék, ami talán túlzottan megnyugtatta őket. Loesing tripláival közelebb zárkózott a Pécs, időt kellett kérnie Braniszlav Dzunicsnak. A csapata pedig, miután tízre csökkent az előny, a végén még egyszer azért nyomatékosította, hogy Fehérváron nem akar szoros meccset. Brandon Wood a párharc során immár harmadszor lett a legeredményesebb, Moore kipontozódása sem befolyásolta a meccs végkimenetelét. Győzelmével ismét előnybe került a negyeddöntőben az Alba, pénteken Pécsen akár tovább is juthat - ha idegenben is képes lesz olyan eredményesen védekezni, mint ezúttal.

Alba Fehérvár ­– Pécsi VSK-PANNONPOWER 76-58 (17-16, 20-11, 20-12, 19-19)

Alba Fehérvár: Moore 11/3, Wood 20/3, Hollis 13/3, Szabó Zs. 2, Keller Á. 11/3. Csere: Supola 4, Juhos, Jones 10, Bódi 4.
Pécs: Loesing 15/6, Kovács P. 7/3, Csabay 1, Tóth N. 15/3, Hendley 6. Csere: Nagy K., Bíró O. 2, Halász 7/3, Horváth B.