A gólvágó védők meccse – Ismét győzött az FC Fehérvár

A válogatott EB-selejtezői miatti hosszú bajnoki szünetet követően az 5. fordulóval folytatódott az NB1 küzdelemsorozata. A gyengén kezdő, aztán a negyedik játékhéten első győzelmét begyűjtő FC Fehérvár az ölébe pottyant első osztályú tagságtól szinte szárnyaló Vasas csapatát fogadta. A fehérváriaknál a játékengedély hiánya, valamint a még gyengébb forma miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére a két új szerzemény Terjék Lajos és Julinho, valamint sérülés és betegség miatt kénytelen volt pihenni Koller, Lattenstein, Horváth Gábor, és Vincze Zoltán is, azonban a vállsérüléssel bajlódó Sebők Zsolt játékra jelentkezett, így a Vidi első számú hálóőre védte a hazaiak kapuját. FC Fehérvár – Vasas 2-0 (1-0)

2006.09.10. 11:12 |

A Vasas játékosai kezdték jobban a mérkőzést, az első negyedórában nekiugrottak a hazai piros-kékeknek, aztán a 15. perctől szinte villámcsapásra a fehérváriak vették át az irányítást. A mezőnyfölény azonban a Csertői-csapatnak sem hozott igazán komoly helyzetet, egészen a 41. percig. Ekkor Mario Bozic gurította vissza az alapvonalről a labdát Mohl Dávid elé, a fiatal hátvéd pedig kapásból ballal védhetetlenül vágta a labdát a kapu bal oldalába, megszerezve ezzel élete első NB1-es gólját, 1-0.

Jókor jött a találat, előnnyel vonulhatott pihenőre a Fehérvár, hogy aztán a második játékrészt nyugodtabban kezdhesse, és folytassa azt a játékot, amit korábban eredményre vezetett. A Vasasnak csupán a 62. percben volt értékelhető próbálkozása, Kincses labdáját fogta Sebők, majd válaszul öt perccel később a hazaiak növelték előnyüket. Ugyancsak Mario Bozic volt az előkészítő, aki egy jobb oldali szabadrúgást remekül ívelt a tizenegyespont környékére, a labdára az idén először pályára lépő Fehér Zsolt érkezett a legjobb ütemben és a hálóba bólintott, 2-0. Ezután Dvéri szabadrúgásból veszélyeztetett, majd Lázok és Skita lövését hárította Sebők, így a végére maradt a fehérvári győzelem.

Az FC Fehérvár fiatal védői góljával nyert 2-0 arányban és újabb három pontjával a tabella élmezőnyébe lépett fel.

FC Fehérvár – Vasas 2-0 (1-0)