-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A fogyatékkal élők és a rendőrség együttműködése
A mai napon 10.00 órakor került sor a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság és Fejér megye területén működő fogyatékkal élők érdekvédelmi szervezetei közötti megbeszélésre, melynek alapja a fogyatékos személyek jogainak rendőri eljárásokban történő érvényesítéséről és esélyegyenlőségi biztosításáról szóló ORFK intézkedés volt. Siketek és nagyothallók számára működtetett sms - segélyvonal: 06-70/335-31-67
A mai napon 10.00 órakor került sor a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság és Fejér megye területén működő fogyatékkal élők érdekvédelmi szervezetei közötti megbeszélésre, melynek alapja a fogyatékos személyek jogainak rendőri eljárásokban történő érvényesítéséről és esélyegyenlőségi biztosításáról szóló ORFK intézkedés volt.
A szakmai megbeszélésen a szervezetek tájékoztatást kaptak az Országos Rendőr-főkapitányság vezetője által kiadott intézkedés tartalmáról, a büntetőeljárás során a fogyatékkal élőkre vonatkozó jogokról, valamint a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya által fenntartott Áldozatvédelmi Iroda tevékenységéről, a siketek és nagyothallók számára létrehozott sms – segélyvonal működéséről.
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság részéről a megbeszélésen Sándor Miklós r. alezredes, közbiztonsági igazgató, valamint dr. Molnár Zsolt r. őrnagy, a Bűnmegelőzési Osztály vezetője vett részt.
A fogyatékkal élők képviseletében megjelentek kérdéseire és felvetéseire ők válaszoltak.
A szervezetek közül többen elismerésüket fejezték ki a konstruktív együttműködés kezdeményezésével kapcsolatban, illetve megköszönték a rendőrség irányukba nyújtott eddigi segítségét és munkáját.
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya a továbbiakban várja azon szervezetek, egyesületek jelentkezését, akik ezen megbeszélésen nem tudtak részt venni, hogy az együttműködéssel kapcsolatos tájékoztatást részükre is megadják.
Siketek és nagyothallók számára működtetett sms - segélyvonal: 06-70/335-31-67
Áldozatvédelmi Iroda, Székesfehérvár, Sütő u. 12. – minden szerdán 14.00 - 16.00 óra között