A férfi döntőben nem állhatott magyar a dobogóra a fehérvári öttusa Világkupán

Három magyar versenyzőért szoríthattunk a fehérvári Világkupa férfi döntőjében: legjobb magyarként Marosi Ádám a tizenharmadik helyen zárt, a fehérváriak közül a Málits István a 25., a korábban több műtéten áteső Demeter Bence a 35. helyen végzett.
2019.05.04. 19:26 |

A Volán Fehérvár világklasszisa, Demeter Bence állapota korántsem volt száz százalékos, jóval kevesebbet tudott edzeni és műtétei után még néha fájdalmai vannak, így tulajdonképpen az is nagy szó, hogy a brutális erősségű mezőnyben kivívta a szombati döntőben való szereplést. Úszásban a 21. helyen zárt, a vívás és a lovaglás viszont ezen a napon gyengén nem ment neki, így a kombinált számnak a 33. helyről vághatott neki. Érzékelhető volt, hogy a dereka még nem az igazi, hiszen lecsúszott mezőny legvégére, ennek ellenére a közönség óriási ovációval bíztatta az utolsó métereken is.

Málits István úszásban a 35., vívásban a 19., lovaglásban a 25. helyen zárt, a kombinált számban a 26. helyről rajtolhatott el, de nagy hajrával egyet javított pozícióján.

Marosi Ádám az első két tusában a mezőny elejére-közepére került, lovaglásban szerzett nyolcadik helyével feltornázta magát a tizenharmadik helyre, amelyet meg is tartott a futást és lövészetet jelentő laser-runban.

A fehérvári Öttusa Világkupa férfi döntőjét a német Zillekens nyerte, a francia Prades, és az egyiptomi Elgendy előtt.