A felnőttek remekeltek, a fiatalok a bentmaradásért játszanak

Megkezdődött a ljubljanai divízió I-es jégkorong világbajnokság, mégpedig sima magyar győzelemmel. Kevin Primeau csapata a nyitónap legnagyobb különbségű győzelmét aratta Japán ellen, az 5-1 álmainkba illő rajt... Közben Székesfehérváron a fiatalok két vereséget szenvedtek a hétvégén, s bár mindkettő szoros volt, már biztos, hogy kedden a lengyelek ellen ki-ki meccs jön a bentmaradásért.
2012.04.16. 08:51 |
A magyar válogatottban első tétmeccsen szerzett gólját ünneplő fehérvári Mihály Árpád mozdulata szimbolizálja a ljubljanai vb nyitónapján történteket: magyar diadal! A japánok ellen 2-0-ás első negyeddel adták meg az alaphangot a mieink, és a remek védekezésből később sem engedve, a Sapa Fehérvár AV 19 vb-újonc kapusa, Bálizs Bence nagyszerű játékával végig uralták a meccset. A hazai hoki erőviszonyait ismerve nem meglepő, mégis jó érzés leírni a székesfehérvári honlapon, hogy Kovács, Sofron, Mihály, Magosi, Horváth révén valamennyi gólt fehérvári hokis ütötte, a japán szépítés a végén legfeljebb Bálizs hibátlan mérlegét rontotta el, a kedvünket semennyire... Álomrajt volt ez, persze nem a legerősebb ellenféllel szemben, hétfőn kora délután Ukrajna keményebbnek ígérkezik. Magyarország - Japán 5-1.
Sajnos a másik kép is szimbolikus: a fehérvári U-18-as divízió I-es világbajnokságon ugyanis egyelőre minket vittek földre az ellenfelek... Igaz, két abszolút "vállalható", erősebb ellenféletől elszenvedett vereség a hétvégi mérleg. Ráadásul a feljutásra is esélyes két válogatott közül a fehéroroszok ellen konkrét nyerési esélyünk volt, legalábbis két harmad után, amikor 2-0-ra vezettünk. A Nagy Krisztián-duplával kiharcolt előnyt azonban nem sikerült megvédeni, bedarálta a mieinket a favorit, az utolsó percben a győztes gólt is megszerezve. Magyarország - Fehéroroszország 2-3.
Általános volt a vélemény, hogy a vereséggel együtt ezúttal hozta ki a legtöbbet magából a Thurston-csapat, Kazahsztán ellen vártuk a folytatást. A kazahok azonban végig nyomasztó fölényben játszottak, sokkal többet lőttek, és a számszerű eredménynél magabiztosabb győzelmet arattak az Arany Máté szépítő góljáét felmutató magyarok ellen. Magyarország - Kazahsztán 1-3.
Ez pedig azt jelenti, hogy 1 pontunk van, és az utolsó fordulóban a hasonló mérleggel álló lengyelekkel játszunk kedden - tét a bentmaradás a divízió I A-csoportjában. Szükség lesz a biztatásra!

(fotók: iihf.com)