-
20. Ökumenikus Adventi Jótékonysági Est
Idén immár 20. alkalommal rendezték meg az Ökumenikus Adventi Jótékonysági Estet a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A színvonalas műsort és neves előadókat felvonultató rendezvény bevételéből a Kárpátaljai Református Egyházkerület „Mandulafa” Idősek Otthonát és a Beregszázi Szent Erzsébet Karitászt támogatják a szervezők. A meglepetésvendég, Mága Zoltán az újévi koncertje bevételéből 3 millió forintot ajánlott fel a kárpátaljai közösségek megsegítésére.
2025.12.06. -
Országos Diáktanács Fehérváron
smét Székesfehérváron tartja kihelyezett ülését az Országos Diáktanács. A kétnapos találkozón az eseti ügyek mellett az Országos Diákparlament legutóbbi ülésén megfogalmazott 48 pontot veszik végig.
2025.12.05. -
Közgyűlési összefoglaló
Intézményvezetői kinevezésekről, szociális szektort érintő kérdésekről és támogatásokról, de útfelújításokról is szavaztak a képviselők a péntek délelőtti közgyűlésen, mely egyben az idei év utolsó testületi ülése volt.
2025.12.05. -
Segítség a fejlesztéshez
A sajátos nevelési igényű fiatalok ellátásának javítása került fókuszba azon az eseményen, melyre az iskolák vezetőit, pedagógusait vártak. Egy pályázatnak köszönhetően a tankerület speciális igényű gyermekekkel foglalkozó intézményeknek tud további segítséget nyújtani.
2025.12.05.
A Fejér Megyei Önkormányzat is támogatja Székesfehérvár informatikai régióközponttá válását
Utolsó közgyűlését tartotta a Fejér Megyei Önkormányzat. A jelképrendszer mellett téma volt a régiós informatikai központ és a Tourinform iroda kérdése is.
Utolsó közgyűlését tartotta a Fejér Megyei Önkormányzat. A jelképrendszer mellett téma volt a régiós informatikai központ és a Tourinform iroda kérdése is.
Heves viták nélkül zajlott a megye utolsó 2003-as közgyűlése, a napirendi pontok többségét szinte egyhangúlag elfogadta a testület. Fejér megye jelképei és az új arculat is téma volt, így a címer és a zászló változatlan marad, a logo és az új arculat pedig másodlagos jelképrendszerként a marketing és a kommunikációs munka eszközei maradnak. Szó volt továbbá a régiós informatikai központ kérdéséről: Szabó Gábor elnök elmondta, hogy szeretnék ha Székesfehérvár lenne a Közép-Dunántúli Régió informatikai központja. Ehhez jövőre kormányzati támogatás is elérhető lesz majd. (a napirendi pont a város közgyűlésén is ugyanolyan szövegezéssel szerepelt)
Szabó Gábor a közgyűlés elnöke arra a kérdésre, hogy hogyan értékeli a Fejér Megyei Önkormányzat idei munkáját elmondta, hogy feszes körülmények között, nagy fejlesztési pénzek hiányában apró lépésekkel haladtak, de eredményes évet zártak.
