-
A TISZA alakíthat kormányt
84,91%-os feldolgozottságnál az adatok szerint a TISZA Párt alakíthat majd kormányt. A TISZÁNAK 138, a Fidesznek 54, a MI Hazánknak pedig 7 képviselője lenne az új parlamentben, ez azt jelentené, hogy a Tiszának kényelmes kétharmados többsége lenne a parlamentben, ehhez ugyanis 133 mandátum szükséges. Orbán Viktor gratulált Magyar Péternek.
2026.04.12. -
Választás 2026 - Székesfehérváron is befejeződött a szavazás
Vasárnap este hét órakor hivatalosan befejeződött a szavazás az ország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson. Azok a szavazni akarók, akik már a sorban állnak, még leadhatják a voksukat.18:30-ig 60.762-en szavaztak Fehérváron, ami 82 százalékos részvétel.
2026.04.12. -
Rendkívüli nyitvatartás
Nyitva tart a legtöbb kormányablak az országgyűlési választás hétvégéjén, április 11-én szombaton, valamint 12-én vasárnap. Ezeken a napokon kizárólag személyi okmányokkal kapcsolatos ügyintézésre, és lakcímkártya pótlására lesz lehetőség.
2026.04.11. -
Választási kisokos
A Helyi Választási Iroda vezetőhelyettesével, Kincses Zsolt Dáviddal összegyűjtöttük a legfontosabb információkat az április tizenkettedikei országgyűlési választáshoz. A tudnivalókat a könnyebb átláthatóság miatt pontokba szedtük.
2026.04.09.
A fehérvári elkerülőn sem előzhetnek a kamionok
Megtiltja az előzést a kamionoknak 118 kilométer autópályán a közlekedési tárca. A rendelkezés a tiltótáblák április elejére ígért felszerelése után minden 3,5 tonnánál nagyobb tehergépkocsira vonatkozik majd. A kamionok nem előzhetnek majd az M7-es sztráda Székesfehérvárt elkerülő hét kilométerén sem.
2009.03.23. 09:28 |
Megtiltja az előzést a kamionoknak 118 kilométer autópályán a közlekedési tárca. A rendelkezés a tiltótáblák április elejére ígért felszerelése után minden 3,5 tonnánál nagyobb tehergépkocsira vonatkozik majd. A kamionok nem előzhetnek majd az M7-es sztráda Székesfehérvárt elkerülő hét kilométerén sem.Az előzési tilalom várhatóan április elején lép életbe hat autópálya-szakaszon. A 3,5 tonnát meghaladó tömegű tehergépkocsik vezetőinek le kell mondaniuk a forgalmat gyakran percekig feltartó, veszélyes előzésekről az M1-es összesen 67, az M3-as 33 és az M7-es mintegy 18 kilométerén.
Az Ausztriában alkalmazott szigorú előzési tilalom magyar változata a kamionosok számára aligha lesz újdonság. Az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Zrt. ugyanis az M1-esen, a Tatabánya-Óváros és az M0-ás között három szakaszon, valamint az M3-ason Gödöllőtől a sztráda Budapest Szentmihályi úti kereszteződéséig egy éve rajtuk próbálgatja: milyen hatása van az autópályák forgalmára, ha a tehergépkocsik egy sávban közlekednek - olvasható a lapban.
Az ÁAK két héten belül befejezi az új tiltótáblák felszerelését. Ezzel az előzési tilalmat kiterjesztik az M1-es és az M3-as eddig tiltás alatt lévő szakaszaival párhuzamos Budapestről kivezető kilométereire is. De a kamionok nem előzhetnek majd az M7-es Budapestről kivezető szakaszán, az M1-es és az M7-es elválásától a Pusztazámor-Sóskút csomópontig, valamint a balatoni sztráda Székesfehérvárt elkerülő hét kilométerén sem.