A fehérvári Demeter Bence a 16. lett az öttusa világbajnokságon Angliában

Bőhm Csaba a hetedik, a Volán Fehérvár versenyzője Demeter Bence a 16. helyen végzett a bath-i olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokság férfi versenyében. A magyar csapat - melyben Bereczki Richárd az elődöntős eredményével szerepelt - negyedik lett.
2023.08.27. 20:46 |

A csütörtöki selejtezőből a négy magyar induló közül egyedül Koleszár Mihály nem tudott továbbjutni a legjobb 36 közé, a szombati elődöntőben pedig Bereczki fejezte be a szereplését.

A körvívást pénteken teljesítette a mezőny, a magyarok közül a csapatban és váltóban világ- és Európa-bajnoki címmel is rendelkező Demeter Bence szerepelt a legjobban, sőt, a 36 elődöntőst tekintve is ő érte el a legjobb eredményt 23 győzelemmel és 12 vereséggel.

Így kedvező helyzetből kezdhette a szombati elődöntőt, melyből magabiztosan lépett tovább és a vasárnapi 18-as finálénak is az első helyről vághatott neki. Gyorsan kiderült azonban, hogy nem tud kimagasló eredményt elérni, mert a lovaspályán 64 pontot vesztett, a lova sorra húzta le a rudakat, kilenc akadálynál volt rontása, amihez még egy másodperces időtúllépés is hozzájött. A 15. helyre csúszott vissza, de aztán a bónuszvívásban - melyben a körvívás legjobbjaként utolsóként lépett az emelt pástra - megnyerte egyetlen asszóját, amiért négy pontot kapott, ezzel 14. volt. A 200 méteres úszás után viszont megint 15., miután a medencében 2:04.41 perccel a 13. időt érte el. A négy lövészettel megszakított 5x600 méteres futásban 10:30.80 perccel a 15. eredménnyel egy helyet visszacsúszott.

Bőhm a záró szám, a laser run előtt a 14. helyen állt - Demeter előtt. Az utolsó szakaszban azonban parádésan teljesített, 9:48.20 perccel ő volt a leggyorsabb, ennek köszönhetően hét helyet előre tudott lépni.