Sikeres évet zárt 2022-ben a Fehérvár Küzdősport SE Arnold Boxing Klub

Fennállása óta legjobb évét zárta 2022-ben a Fehérvár Küzdősport SE Arnold Boxing Klub csapata. A mögöttük hagyott évben minden előzetes várakozásukat felülmúlták. Erről számolt be Turós Levente, az egyesület vezetője és egyben edzője.
2022.12.27. 09:01 |
Ebben az esztendőben 20 saját nevelésű versenyzőt indítottak, minden kiemelt versenyen részt vettek, az U12-es korosztálytól a felnőtt korcsoportig. Összesen 25 érmet (amiből 8 arany) szereztek versenyzőik. Az alábbiak voltak a legsikeresebbek:
Nagy Evelin minden hazai kiemelt versenyt megnyert, 2022-ben Evelin és Tóth Adrián veretlenül zárta a hazai versenyeket. Tóth Adrián Énekes Lajos Emlékverseny győztese, magyar bajnok. Turós Levente korosztálya magyar bajnoka, Frank Dominik UMK bajnok. Nagy Evelin megjárta a korosztályos Európa bajnokságot és a világbajnokságot. Utolsó éves Ifiként a felnőtt magyar bajnokságon is a döntőbe verekedte magát, és ezüstérmet szerzett. "Ilyen versenyzője városunknak az én emlékezetem szerint még nem volt az ökölvívó sportban. Minden korcsoportban magyar bajnok volt és ifiként, és idén tokostól rúgta be a felnőtt mezőny ajtaját" - mondta Turó Levente.
Adrián és Dominik válogatottként szintén részt vettek Európabajnokságon. Turós Levente és Sárosdi Patrik is meghívást kapott a válogatott keretbe. Junior bajnokuk Balogh Bálint sikeresen debütált profiként. Összetartó edzői stábjuk, önzetlen támogatóik segítsége minden eredményük alapja, versenyzőik hűsége, szorgalma és tehetsége pedig a csúcsa. Négy éve innovatív utánpótlás nevelő program alapján dolgoznak, ennek köszönhetően több versenyről jöttek haza sikeresen.
Az U12 korosztályban Bajcsi Flóra, a serdülő: Turós Levente, Frank Dominik, Kalocsa Zoárd, Mészáros-Veress Áron, Panka Dominik, Nagy Zsófia, a junior: Fekete Leon, Sárosdi Patrik, az ifjúsági Nagy Evelin, Hippeller Panna, Zsuzsics Adrián, Balogh Bálint, Bögyös Levente, Németh Zsolt, Tóth Adrián, a felnőtt: Hollósi Jázmin, Zsoldos Virág, Horváth Zoltán, Lénárt Péter voltak sikeresek.
Az alábbi edzői stáb segítette a versenyzőket: Turós Arnold vezetőedző, Lénárt Péter edző és versenyző, Csöndes Henrik edző és versenyző, Major Milán edző és versenyző.