A Fehérvár KC nyerte a Fabo Kupát

A Lokomotiva Zagrebbel játszottak a Fehérvár KC kézilabdázói a Fabo Kupa döntőjében. Pal Oldrup Jensen csapata egy héten belül harmadszor találkozott a zágrábiakkal és volt miért visszavágniuk. Az első két meccsen Horvátországban a Lokomotiva hagyhatta el győztesen a pályát, azonban az FKC hazai környezetben mindenképpen szeretett volna változtatni ezen a forgatókönyvön.
2013.08.17. 17:35 |

Akadozott a támadójáték mindkét oldalon a mérkőzés elején, de a mieinknek sikerült előbb felvenni a ritmust. Kiss Éva bravúrja és Herr Anita megpattanó átlövése után 3-0-ra vezetett az FKC négy perc játék után. A Lidija Horvat személyében egyik legjobbjukat nélkülöző horvátok viszont nem hagyták magukat, hamar feljöttek egy gólra. A fehérváriak jól járatták a labdát támadásban, Tilinger pedig akárcsak a Podravka ellen, ismét nagyszerű átlövés gólokkal vetette észre magát. Mindkét oldalon a kemény, szabálytalanság határát súroló, olykor azt át is lépő védekezés volt a jellemző. A Lokomotiva a huszadik percben egyenlített, de az FKC-nak megint volt válasza. Elöl és hátul is remekeltek a mieink: Azari kínaiból talált be, Kiss Éva hétméterest hárított, 14-11-es fehérvári vezetéssel fordulhattak a csapatok.

A második félidőben, ott folytatták a hazaiak, ahol abbahagyták, állandósulni látszott a stabil FKC előny. Kiss Éva ismét büntetőt hárított, Tilinger viszont nem tudott hibázni hetesből sem, a negyvenedik percben 18-13-ra alakította az állást. Védekezésben és támadásban is működött az összhang Pal Oldrup Jensen tanítványainál, négygólos fehérvári előnnyel kezdődött az utolsó tíz perc. A végeredményt stílszerűen Tilinger Tamara utolsó másodperces bombagólja állította be, a Fehérvár KC 27-22-re verte a Lokomotiva Zagrebet, ezzel megnyerte a hazai rendezésű felkészülési tornát, a Fabo Kupát.
Döntő: Fehérvár KC – Lokomotiva Zagreb: 27-22 (14-11)
Gólszerzők: Tilinger 9 (3), Herr 5 (1), Azari, Siti 3-3, Hajduch, Vaszari 2-2, Horváth, Kazai, Mayer 1-1.

A 3. helyért: Podravka - Michalovce 38-26

A Fabo Kupa végeredménye: 1. Fehérvár KC, 2. Lokomotiva zagreb, 3. Podracka Koprivnica, 4. Michalovce.