A Fehérép gázolt a Köfém csarnokban

A kötelező győzelem reményében lépett pályára a Fehérép-Alcoa FKC női kézilabda csapata az NB1 nyolcadik fordulójában. A fehérváriak az újonc Pikker PTE PEAC együttesét fogadták, mely csapat nem éppen acélosan teljesít az első osztályban, mindössze egy győzelmet aratott eddig, és a Köfém csarnokban sem termett számára sok babér. Fehérép-Alcoa FKC – Pikker PTE PEAC 43-22 (24-14)
2008.10.22. 20:56 |

Gyorsan belekezdtek a csapatok a gólgyártásba, egy perc elteltével már háromszor rezdült a háló. A pécsi alakulat csak a negyedik percig, 4-4-es állásig volt partiban a Fehéréppel. Hiába játszott sok hibával a Sótonyi-csapat, a különbség egyre csak nőtt a felek között. Az FKC kapujában a fiatal Szikora Melinda kezdett, aki szép védésekkel gátolta a pécsieket, a mezőnyben teljesítő játékosok pedig egységes csapatként mászott ki a hullámvölgyből. A szünetben tízgólos fehérvári előnyt mutatott az eredményjelző.
 Fordulás után is sokáig maradt a hasonló különbség a csapatok között, volt olyan időszak, mikor a két kapus, Szikora és Víg kerültek reflektorfénybe, majd aztán egy védekezésváltás után a Pécs képtelen volt áttörni a fehérvári hátsó alakzaton. A lerohanásokból szép számmal lőtték a gólokat Bernataviciutéék, és a Szikorát váltó Petróczi is jól fogott. A végén már azárt küzdöttek a hazaiak, hogy minél nagyobb zakót szabjanak a PEAC-nak, s a hatvanadik perce ez igazán méretesre sikeredett. A Fehérép-Alcoa FKC 43-22-re nyert.

Fehérép-Alcoa FKC – Pikker PTE PEAC 43-22 (24-14)

Köfém csarnok, 300 néző
 Vezette: Baranyi, Szloska

Fehérép: Szikora, Petróczi (kapusok) – Vaszari 6, Trishchuk 7/1, Siti 2, Nikolic 5, Bernataviciute 9/1, Kovács A. 3 csere: Kamper 4/1, Szegedi 2, Lévai 1, Emberovics 4, Kiss. Vezetőedző: Sótonyi László

PEAC: Vig – Horváth P. 2, Darányi 1, Vasas 4, Székely 3/1, Weitner 5/1, Gráner 2. Csere: Danyi 2, Gogolák 2, Horváth V. 1, Gulya. Vezetőedző: Tabajdi Ferenc

Kiállítások: 2 ill. 4 perc