A Fáy utcában győzött a Cornexi

29-24 arányban győzött a Cornexi-Alcoa női kézilabda csapata a Vasas otthonában szombaton az 5-8. helyért zajló rájátszás első fordulójában. A fehérváriak legeredményesebb játékosa Tápai Szabina lett 9 góllal. A Cornexi-Alcoa pénteken a Debrecent fogadja.

2004.04.18. 12:08 |

Három hét felkészülést követően a Cornexi-Alcoa a Vasas otthonában kezdte meg a rájátszást. Volt miért visszavágni a fehérváriaknak, hiszen az alapszakaszban mindkét mérkőzést a fővárosiak nyerték.

Chernova góljával a Vasas szerzett vezetést. A fehérváriak első találatukat a 4. percben Georgeta szerezte. Az első 10 percben fej-fej mellett haladt a két gárda, ám ekkor két gólos előnyre tett szert a hazai együttes, főkéntFarkas bravúros védéseinek köszönhetően. Kenyeres Fanni azonban rövid időn belül kétszer is betalált, így kiegyenlített a Cornexi. A 15. percben Böde két gyors góljaával 7-5-re ismét a Vasas vezetett. Ezt követően a Cornexi 6, míg a Vasas 12 percig nem talált be, így a Cornexi előbb kiegyenlített, majd a vezetést is átvette. A hazaiak csak a 27. percben találtak be ismét, ekkor már négy volt a vendég előny, ami a félidő végére 5-re nőtt(8-13).

Tápai góljával kezdődött a második félidő. A 3. perc elején a fiatal fehérvári kézis már az 5. gólját szerezte, így a különbség 7 találat volt (9-16). A 12. percben Gorova találatával 4 gólra jött fel a Vasas, ám Tápai és Kenyeres parádés góljai megnyugtatóak voltak, sőt Lőw emberhátrányban is betalált. Az utolsó percekben kicsit kiengedett a Cornexi, de a győzelem nem forgott veszélyben. A fehérváriak megérdemelten nyerték meg a mérkőzést és önbizalommal várhatják a Debrecent pénteken. A Vasas otthonában Tápai 9, Georgeta és Csenki 5, Kenyeres 4, Lőw, Õri 2, míg Siti és Kovács 1-1- gólt szerzett.