A dunaújvárosiaké lett az ARFE kupa

A Dunaújvárosi Főiskola csapata nyerte idén is az Alba Regia Felsőoktatási Egyesület kupát a Kodolányi, a Kandó és a Geo csapatai előtt pénteken Székesfehérváron. A kupát 5. alkalommal rendezték meg, a dunaújvárosiak eddig valamennyi alkalommal győztek.

2004.04.25. 17:26 |

6 sportágban - asztalitenisz, röplabda, labdarúgás, férfi és női kosárlabda, sakk és atlétika - versenyeztek pénteken a megye felsőoktatási intézményei Székesfehérváron a Kosolányi János Főiskola szervezésében. A 4 megyei felsőfokú oktatási intézmény alapította meg az ALba Regia Felsőoktatási Egyesületet, melynek keretében minden évben megrendezik az ARFE Kupát, amely eddig a Dunaújvárosi Főiskola sikerét hozta.

Ebben az évben a megyeszékhely volt a helyszíne a kupa rendezvényeinek. A 6 sportág 7 versenyszámából 5-öt a duna-partiak, 2-öt (férfi és női kosárlabda) pedig a házigazda fehérváriak nyertek. Az összetett pontversenyben tehát a dunaújvárosiak lettek az elsők, megelőzve a Kodolányi Főiskolát, a BMF Kandó Kálmán Számítástechnikai Intézetét, és a Nyugat-Magyarországi Egyetem Geo Intézetét.

Barabás Zsolt, a szervező bizottság elnöke elmondta: az átlagosan 60 fővel érkező főiskolai csapatok nagyon jó hangulatú sportnapot töltöttek el Székesfehérváron, és amit fontosnak tart, az az, hogy a főiskolások számára igazi közösségi élményt jelentett ez a nap.