A Cornexi nyerte a Skandináv Nyár Tornát – a zárómeccsen is győztek a fehérváriak

Miután a Levanger vasárnap legyőzte az addig veretlen dán Aarhus csapatát, a Terszol Skandináv Nyár női kézilabda torna zárónapján a tornagyőzelemről dönthetett a Cornexi-Alcoa-HSB Holding és a norvég Levanger. A végül hét találatig jutó Tilinget Tamara vezérelte Cornexi 27-24-re győzött, és jobb gólarányának köszönhetően a Skandináv Nyár felkészülési torna élén végzett, megelőzve az Aarhust, a Levangert és a Vasast. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Levanger 27-24 (16-11)
2006.08.15. 02:45 |

Miután a Levanger vasárnap legyőzte az addig veretlen dán Aarhus csapatát, a Terszol Skandináv Nyár női kézilabda torna zárónapján a tornagyőzelemről dönthetett a Cornexi-Alcoa-HSB Holding és a norvég Levanger. A gyenge kezdést követően a fehérváriak hamar átvették az irányítást lelkes ellenfelüktől, és végig vezetve, magabiztosan nyerték a találkozót. A végül hét találatig jutó Tilinget Tamara vezérelte Cornexi 27-24-re győzött, és jobb gólarányának köszönhetően a Skandináv Nyár felkészülési torna élén végzett, megelőzve az Aarhust, a Levangert és a Vasast.

A Levanger kezdte jobban a torna zárótalálkozóját, de Szabó edina hamar észrevette, hogy a fehérvári hölgyek rossz irányban rajtoltak a mérkőzés nyitányán, és már a másidk percben időt kért, hogy rendezze a Cornexi sorait. A hazaiak csapatából egyébként Tápai Szabina sérülés, Balogh Bea és Kenyeres Fanni pedig válogatott-beli elfoglaltsáig miatt hiányzott. A Cornexi irányítóposztján a fiatal Tilinger Tamara kapott bizalmat vezetőedzőjétől, és a játékos élt is ezzel, kiemelkedett a teljes mezőnyből. A fehérváriak gyorsan ledolgozták kétgólos hátrányukat, majd egészen a huszadik percig nem tudtak ellépni ellenfelüktől. A Levanger ezután nem tudta tartamni a lépést a felpörgő magyar csapattal, és a szünetben már 16-11-re vezettek Trishchukék.

A második félidőben is a Cornexi-Alcoa-HSB Holding irányított és birtokában tartotta a vezetést, hol hat, olykor pedig csak három góllal mentek a feketemezes fehérváriak. A találkozó hajrájában győzelme biztos tudatában már magára engedte Szabó Edina együttese a Levangert, így „csupán” 27-24-re győzött a Cornexi, mely együttesből kiemelkedett a végül hét gólig jutó Tilinger Tamara. A Cornexi-Alcoa HSB Holding jobb gólarányának köszönhetően a Terszol Skandináv Nyár felkészülési tornát az első helyen zárta, a dán Aarhus, a norvég Levanger és a Vasas-Invitel előtt.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Levanger 27-24 (16-11)

Köfém csarnok, 800 néző
 Vezette: Hargitai, Markó

Cornexi: Trimmel – Vaszari 1, Trishchuk 1, Õri, Vijunaite 5, Pádár 3, Lima 1. Csere: Valova 2, Tilinger 7, Tápai A., Kordyuk 2, Szrnka 5(5), Tóth, Djeric és Fekete (kapusok). Vezetőedző: Szabó Edina.

Levanger: Bolsones – Skauge 3, Johansson 5, Hynne 3, Loke 3, Seglem 4(2), Berge. Csere: Salomonsen 1, Bognár, Sund, Wist, Arnfinnsdottir 3(3), Gabrielsen 2(2), Nordvoll (kapus). Vezetőedző: Mia Hermannson Hogdahl.
 Kiállítások: 8 ill. 8 perc