A Cornexi-Alcoa-Autobahn nyerte a Terszol-Kupát

A Cornexi-Alcoa-Autobahn kézilabda csapata itthon tartotta a Terszol 2007 elnevezésű felkészülési torna kupáját, miután a döntőnek beillő zárómérkőzésen egy góllal legyőzte az addig szintén hibátlan Dunaferr NK-t. A három napos megmérettetés utolsó játéknapján a nyeretlenek csatáját a norvég Levanger nyerte 35-22-re a Pancevo ellen, így a négycsapatos torna harmadik helyén az északiak végeztek a szerb Dinamo előtt. A torna gólkirálynője a pancsovai Pavlov lett 24 találattal, a legjobb kapusnak a Dunaferr hálóőrét, Knezovicot választották, míg a legjobb játékosnak járó díjat a Cornexi szélsője, Kenyeres Fanni vehette át. Cornexi-Alcoa – Dunaferr NK 28-27 (15-15)

2007.08.19. 00:40 |
 A Cornexi-Alcoa-Autobahn kézilabda csapata itthon tartotta a Terszol 2007 elnevezésű felkészülési torna kupáját, miután a döntőnek beillő zárómérkőzésen egy góllal legyőzte az addig szintén hibátlan Dunaferr NK-t. A három napos megmérettetés utolsó játéknapján a nyeretlenek csatáját a norvég Levanger nyerte 35-22-re a Pancevo ellen, így a négycsapatos torna harmadik helyén az északiak végeztek a szerb Dinamo előtt.

A megyei riválisok összecsapása izgalmasra sikeredett, hiszen a jobban kezdő Dunaferrt nem engedte ellépni Vura József alakulata. Az újvárosiak az első félidőben szinte végig vezettek, de a legnagyobb különbség, amit sikerült kicsikarniuk, csupán két gól volt, amit a fehérváriak rendre le is dolgoztak. A szünetben 15-15 volt az állás, köszönhetően a jobban hajrázó Cornexinek, majd fordulás után a Kristina Trishchuk vezérelte hazaiak fordítottak az eredményen. A fehérvári csapat már négy góllal is vezetett, de egy majd’ tízperces gólszünet folyamodványaként egyenlített a Dunaferr. Ekkor ismét lendületet vett a Cornexi-Alcoa, a vége előtt öt perccel három gól volt az előny, melyből a lefújásig egyet megőrzött a Vura-csapat. A Cornexi-Alcoa-Autobahn 28-27-re nyert, s ezzel a Terszol 2007 felkészülési torna első helyén végzett.

A torna gólkirálynője a pancsovai Pavlov lett 24 találattal, a legjobb kapusnak a Dunaferr hálóőrét, Knezovicot választották, míg a legjobb játékosnak járó díjat a Cornexi szélsője, Kenyeres Fanni vehette át.

Cornexi-Alcoa – Dunaferr NK 28-27 (15-15)

Székesfehérvár, 800 néző
 Vezette: Dobrovics, Tájok

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok); Trishchuk 8, Bernataviciute 4 (3), Vaszari 4, Kamper 3, Kovács 3, Szrnka 2 (1), Válova 2, Gordeyeva, Kenyeres. Vezetőedző: Vura József

Dunaferr: Knezovic, Ungureanu (kapusok); Mörtel 7 (5), Vincze 6 (3), Lovász, Pigniczki, Balogh, Gáspár, Laluska, Sopronyi, Berta. Vezetőedző: Imre Vilmos.

Kiállítások: 8 perc; 14 perc
 Hétméteresek: 4/5 (Szrnka hagyta ki); 5/6 (Mörtel hagyta ki)