A Continental Kupa negyedik helyén zárt az Alba Volán-FeVita

A Continental Kupa záró mérkőzésén a bronzéremért korcsolyázott jégre a két nyeretlen alakulat, az Ilves Tampere és az Alba Volán-FeVita. A fehérváriak az Omszktól 6-2-re, a Minszktől 5-2-re kaptak ki, míg a finn jégkorong legeredményesebb klubcsapata, az Ilves Tampere az oroszoktól 4-1-es, a beloruszoktól 3-2-es vereséget szenvedtek. A Jégcsarnokot most is megtöltötték a nézők, de a Volánnak szurkolók most sem örülhettek győzelemnek. A Tampere nyert és bronzérmet szerzett, a fehérvári csapatot ennek ellenére vastapssal dícsérte a publikum. Alba Volán-FeVita - Ilves Tampere 1-5 (0-3, 1-0, 0-2)
2007.01.07. 21:57 |
  A Continental Kupa záró mérkőzésén a bronzéremért korcsolyázott jégre a két nyeretlen alakulat, az Ilves Tampere és az Alba Volán-FeVita.

Mindkét együttes nagy lendülettel vetette bele magát a jeges küzdelembe, és a találkozó elején Stastny előtt adódott gólszerzési lehetőség két alkalommal is. A korong egyébként nagyrészt a finn ütőkön koccant, és a hatodik percben Huhtala célt tévesztett pakkja jelezte, hogy jobban kell összpontosítaniuk a fehérvári védőknek. Nem sokkal később négy percen át játszhatott emberelőnyben a Volán, azonban szinte kapuralövésig sem jutottak Dvorak mester fiai. Amint kiegészültek a finnek, a Volán került emberhátrányba, és az Ilves nem teketóriázott sokat, Mattila a 11. percben szerzett vezetést a Tamperének. Egy perccel később Palkovics, majd utána Ocskay vezetett szólót Hakkinen ketrecére, azonban a kapus mindkétszer a helyén volt. A kihagyott helyzeteket előbb Koivisto büntette a 14. perc elején emberelőnyből, 0-2, majd a 19. percben Kangyal eladott korongját Mattila köszönte szépen és Budait elfektetve szerezte a Tampere harmadik találatát.

Az első szünet után a svéd játékvezető sorban szórta ki a fehérvári játékosokat, így a kék-fehéreknek nem volt sok esélyük az offenzíva szervezésére. A találkozó felénél aztán mintha villámcsapás étre volna az Ördögöket, és magasabb sebességi fokozatra kapcsolta. Ekkor egyértelműen fölényben játszott a Volán, és nem maradt el a szépítő találat sem: Rehák remek indításával Kovács Csaba lépett ki, és az üresen hagyott csatár könyörtelenül értékesítette a ziccert, 1-3. A gól után is a Volán pörgött jobban, de Hakkinen kapus nem hibázott többet a játékrészben.

A torna utolsó harmadában az Alba Volán az újabb gólszerzés érdekében összpontosította erejét, és bizony többször is megtornáztatta Hakkinen kapust. Csibi kétszer is veszélyeztetett, majd Ocskay próbálkozását is fogta a hálóőr, a túloldalon azonban Budai képtelen volt ellenállni az emberfórban játszó finneknek, az 53. percben Koivisto saját maga második, csapata negyedik gólját ütötte. Az újabb kapott gól után ismét a Tampere kapuja előtt állomásozott a fehérvári csapat, Stastny és Palovcik sem járt sikerrel. Az 58. percben aztán az Ilves megadta a kegyelemdöfést, Pasi Maattanen állította be az 1-5-ős végeredményt.

Az Ilves Tampere győzelmével a Continental Kupa harmadik helyén végzett, a tornát a Junost Minsk nyerte, míg a második helyen az Alba Volán-FeVita zárt. A torna legfiatalabb játékosának járó különdíjat az Ilves játékosa Pasi Tuominen kapta, a legjobb kapusnak pedig szintén a finn együttes hálóőre, Pasi Hakkinen bizonyult.

Alba Volán-FeVita – Ilves Tampere 1-5 (0-3, 1-0, 0-2)