A Ciszterci nyerte a középiskolák városi kosárlabda-bajnokságát

Ahogy évek óta mindig, idén is Gyurkovits Mária, a József Attila – későbbi Ciszterci Szent István – Gimnázium egykori testnevelő tanára emlékére rendezték meg a városi középiskolai fiú kosárlabda-bajnokság döntőjét. Három gimnázium csapata csatázott a Sziget utcai iskola tornatermében.
2020.03.05. 17:07 |

A 2016-ban elhunyt Gyurkovits Mária székesfehérvári általános iskolai és gimnáziumi tanulmányok után a Testnevelés Főiskolán végzett, miközben kosárlabdában Universiade-válogatottságig vitte játékosként. A magyar bajnokságban a fehérvári csapat meghatározó játékosa volt, és később tanítványainak is átadta a sportág szeretetét. Gárdonyban, majd a Ságvári Gépipari Technikumban tanított, ahol atlétikában is ragyogó eredményeket ért el a fiatalokkal. A József Attila Gimnáziumban pedig fiú és lány kosárlabda-csapatokat készített fel, amelyek amatőr bajnokságokat nyertek, nem egyszer az országos döntőbe is eljutottak. Gyurkovits Mária emlékét évek óta a városi amatőr fiú kosárlabda-bajnokság döntője is őrzi, ezúttal sem maradhatott el a megemlékezés a legendás tanárnőről.

A csütörtöki esemény megnyitóján Östör Annamária tanácsnok idézte fel, hogy a kosárlabda mindig „menő” sport volt a városban, ő maga a Teleki diákjaként űzte. Hozzátette, most természetesen semleges szurkolóként figyeli a döntőt, annak ellenére, hogy a Teleki ismét érintett volt. A középiskolás bajnokságban nem játszhatnak jelenleg is igazolt kosarasok, de aki tavaly szeptember előtt még versenyszerűen űzte a sportágat, vagy másik sportágban igazolt játékos, természetesen szerepelhet. A Teleki, a Tóparti és a Ciszterci gimnázium fiú csapatai jutottak a döntőbe, ahol körmérkőzéses formában játszottak egymással.

Az első mérkőzésen Tóparti - Teleki 33-16, a következőn Teleki – Ciszterci 22-33. Így az első helyről a Ciszterci-Tóparti meccs döntött, ezt 22-20-ra a Ciszterci Gimnázium csapata nyerte.
A végeredmény: 1. Ciszterci Szent István Gimnázium, 2. Tóparti Gimnázium, 3. Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola. A középiskolás bajnokság legsportszerűbb csapatának a Hunyadi Mátyás Szakiskola csapatát választották.

Az ünnepélyes díjátadón a csapatok Gerlaki Krisztina testnevelő tanártól, Gyurkovits Mária keresztlányától, Bekő Zsolt kosárlabda edzőtől, a versenybizottság elnökétől és Magony Tamás sportmunkatárstól vehették át érmeiket.

A döntő előtt adták át a korábban befejeződött lány kosárlabda középiskolás bajnokság legsportszerűbb csapatának felajánlott különdíjat. Ezt a díjat Sándorovits Miklós kosárlabdázó emlékére ajánlották fel, és a Jáky József Szakgimnázium csapata kapta. A különdíjat Östör Annamária, Fazekas Ervin, korábbi kosárlabda edző, Kranauerné Sándorovits Judit testnevelő tanár, Bekő Zsolt és Magony Tamás adta át a jákysoknak. A csapatot elkísérte Kovács Péter igazgató és Czeiner Attila felkészítő testnevelő tanár.