A címvédő ismét elcsúszott a fehérvári jégcsarnokban

Hazai pályán továbbra is nagyon jól teljesít a Sapa Fehérvár AV19, az egész EBEL egyik legjobb atmoszférájú csarnokában rendre alulmaradnak a vendégek. Ezúttal az utolsó másodpercig izgalmas csatában a Linz is kapitulált, mert ellentétben a dornbirni meccsel nem adta le előnyét a végén a Volán. 3-2-re nyertek Sofronék, akik pontszámban utol is érték ezzel a győzelemmel az osztrák liga címvédőjét. A Linzet immár harmadszor vertek meg a szezonban!
2012.12.07. 21:28 |

Ahhoz képest, hogy az EBEL tavalyi legjobb csapatáról beszélünk, a Linz szinte kedvenc ellenfele lesz lassan a Volánnak. Az új idényben korábban két egymás elleni meccsből kettőt nyertek meg a fehérváriak, ráadásul mindkettőt simán, összesen 11 gólt ütve! Különösen az októberi 7-2 volt emlékezetes, biztos, hogy fűtötte a visszavágás vágya az akkor nagy pofonba beleszaladó osztrákokat. De hiába: hat és fél perc után újfent kétgólos hátrányban voltak...
Sofron és Mihály góljára aztán még az első harmadban válaszolt emberelőnyben Matthias, és mivel nem esett gól a másodikban, senki nem számított az októberben látott gálára a hajrában. Sofron újabb gólja (a 16. volt a szezonban) előrevetítette, hogy megint bukik a Linz a Volán ellen, s bár a kapus lehívása bejött a vendégeknek a végén, ez már csak szépítéshez volt elég. 3-2-re nyert a Sapa Fehérvár, amely pontszában utolérte vetélytársát. Az élmezőny egyébként szorosabb, mint valaha, Jan Neliba csapatát négy pont választja el a listavezető Vienna Capitalstól.