A bronzéremért játszhat az Alba - nem sikerült a döntőbe jutás

Talán csak egyetlen igazán rossz periódusa volt az Arconic-Alba Fehérvárnak az NHSZ-Szolnoki Olajbányász otthonában, de a harmadik negyedbeli hazai 14–0-s rohanás után már nem tudott az Alba fordítani, így a Tisza-partiak jutottak a döntőbe. A párharc végeredménye: 3-1. A Fehérvár a ZTE ellen a bronzéremért játszhat.
Arconic-Alba Fehérvár 99-86 (22-22, 25-23, 29-22, 23-19)
2024.05.06. 20:45 |

A Tisza-partiak pénteken hosszabbítás után 110-109-re győztek Székesfehérváron, ezzel elvették a kék-fehérek pályaelőnyét, és lehetőséget teremtettek maguknak arra, hogy odahaza lezárják az elődöntőt.

A negyedik felvonás első fele kiélezett csatát hozott, egyik csapat sem tudott öt pontnál jobban elhúzni, mindkét oldalon amerikai légiós vitte a prímet Demajeo Wiggins, illetve James Dickey személyében. A nagyszünetben 47-45 volt az állás.

A 30. percben kilenc ponttal meglépett az áprilisban Magyar Kupa-győztes Olaj, de az utolsó játékrész elején a tavaly bajnoki ezüstérmes Alba ledolgozta hátrányát. A hajrá viszont ismét a szerb Oliver Vidin vezette Olajnak sikerült jobban, akik ezzel megnyerték a meccset és az elődöntőt is.