-
Mondja el a véleményét Székesfehérvár zöld jelenérő és jövőjéről!
A forró nyarak és hirtelen lezúduló viharok egyre inkább hozzátartoznak a mindennapjainkhoz. Ahhoz, hogy a város hatékonyan tudjon alkalmazkodni a klímaváltozáshoz, és élhetőbb, zöldebb környezetet alakítson ki, most a fehérváriak tapasztalataira és ötleteire van szükség. Elindult a Zöld Infrastruktúra Fejlesztési és Fenntartási Akcióterv (ZIFFA) lakossági kérdőíve.
2026.07.24. -
Kihirdették a ponthatárokat
Július 23-án este kiderült, hogy a felvételiző diákok közül ki jutott be egyetemre, vagy főiskolára. A nappali, a levelező tagozatos és a mesterképzésen résztvevő hallgatókkal együtt összesen 350 új hallgatója lesz az OE Alba Regia Karának szeptembertől a 2026/2027-es tanévben, a Kodolányin pedig idén is emelkedett a felvételt nyert hallgatók száma, a székesfehérvári képzési helyszínen 400 hallgató kezdi meg tanulmányait.
2026.07.23. -
Kihirdették a ponthatárokat
Kiderült hol folytathatják tanulmányaikat a diákok, kihirdették ugyanis a felvételi ponthatárokat. A székesfehérvári felsőoktatási intézményekbe több mint 700 hallgatót várnak ősztől.
2026.07.24. -
Köztérben a polgármester
Milyen lesz az intermodális közösségi közlekedési központ a tervek szerint? Mekkora lehet a szolidaritási hozzájárulás mértéke jövőre, ha a kormány nem csökkenti a terheket?
2026.07.24.
A Bory vár jelenéről és jövőjéről beszélgetnek
A Székesfehérvári Városszépítő-, és Védő Egyesület rendezésében szerdán délután a Városháza büféjében a város dolgairól tartanak beszélgetést. A legfőbb téma Bory-vár jelene és jövője lesz, vendégek: dr. Ágoston Béla Bory Jenő unokája és Borka Gyula a Bory-vár Alapítvány kuratóriumának elnöke.
A Székesfehérvári Városszépítő-, és Védő Egyesület rendezésében szerdán délután a Városháza büféjében a város dolgairól tartanak beszélgetést. A legfőbb téma Bory-vár jelene és jövője lesz, vendégek: dr. Ágoston Béla Bory Jenő unokája és Borka Gyula a Bory-vár Alapítvány kuratóriumának elnöke.
A Székesfehérvári Városszépítő-, és Védő Egyesület rendezésében szerdán, az-az november 26-án, 17 órakor a Székesfehérvári Polgármesteri Hivatal I. emeleti büféjében, folytatva a többéves hagyományt, illatos tea és aprósütemény mellett tartanak beszélgetést a városunk dolgairól. A programon a Bory-vár múltja és jövője lesz a legfőbb téma, de valószínű, hogy az Árpád-fürdő sorsa és a Hiemer ház kérdése is szóba kerül majd a beszélgetésen, ahova a város minden polgárát szeretettel várja a Városvádő Egyesület. A programon jelen lesz dr. Ágoston Béla, Bory Jenő unokája és a Bory-vár Alapítvány kuratóriumi elnöke Borka Gyula is ott lesz. A teadélutánok, nem véletlenül a Városháza büféjében zajlanak, ugyanis a város többször kapott már építő gondolatokat a Városvédő Egyesülettől.