A BL-győztes volt a Fehérép vendége

A szeptemberben rajtoló NB1-es bajnokságra hangolódó Fehérép-Alcoa-FKC jobbnál jobb ellenfelekkel szemben készül az éles megmérettetésekre. Már az eddigi felkészülési mérkőzéseken is látszott: „remek kis csapatot” igyekszik összerakni Sótonyi László a Köfém csarnokban, hiszen az angolai válogatott, vagy éppen az ukrán bajnok Motor Zaporozhye ellen is szórakoztató játékot hintettek Trishchukék. Most a Zvenigorod volt a fehérváriak vendége. Fehérép-Alcoa FKC - Zvenigorod 20-30 (11-11)
2008.08.13. 07:50 |

A felkészülési összecsapások sorában a BL-győztes következett, pontosabban az orosz Zvenigorod válogatottak nélküli, B-csapata látogatott Fehérvárra, s a hazaiak egy félidőn át kiváló partnerei voltak a még tartalékosan is klassziscsapatnak. A szünetben még 11-11 volt az állás, a második játékrészben azonban már nem volt igazán esélye a Fehérépnek. A Zvenigorod villámgyorsan ellépett a fehérvári együttestől, a Sótonyi-csapat a végül 11 gólig jutó Krisztina Triscsuk vezérletével csak három találatig tudott felzárkózni, a hajrára pedig teljesen elfáradt. A Zvenigorod 30-20-ra nyert, az FKC pedig a hétvégi Terszol Kupán vigasztalódhat, és kovácsolódhat mégütőképesebbé. Pénteken 10 órakor, a Kolozsvár, 17 órakor a Dunaferr, míg szombaton 11 órakor a Podravka Vegeta lesz a fehérváriak ellenfele.

Fehérép-Alcoa FKC - Zvenigorod 20-30 (11-11)