A bajnokságban továbbra sem megy: az MTK is legyőzte a Vidit

A kéthetes bajnoki szünet után nehéz feladat várt a Vidire a szezont jól kezdő, 10 forduló után dobogós helyen álló MTK otthonában. Paulo Sousa erős kezdőt küldött pályára, de megint nem sikerült gólt lőni az első félidőben, a lehetőségeit kihasználó hazai csapat kétgólos előnyre tett szert. Ez pedig döntő volt, hiába "nyerte" a második félidőt a Vidi. MTK - Videoton 3-2.
2012.10.19. 17:56 |
A kéthetes bajnoki szünet után nehéz feladat várt a Vidire a szezont jól kezdő, 10 forduló után dobogós helyen álló MTK otthonában. Paulo Sousa erős kezdőt küldött pályára, de megint nem sikerült gólt lőni az első félidőben, a lehetőségeit kihasználó hazai csapat kétgólos előnyre tett szert. Ez pedig döntő volt, hiába "nyerte" a második félidőt a Vidi. MTK - Videoton 3-2.

Mint ha haladó hagyomány lenne, úgy ragaszkodik ahhoz a rossz szokásához a Videoton, hogy a bajnokságban nem lő góét az első félidőben... A tizedik meccs is így telt el, az eddigi egyetlen kivételt a siófoki vengészereplés alkalmával jegyezhettük fel. A Hungária körúton megvoltak a helyzetek, ha nem is sok, Nikolics kapufára emelt, Mitrovics bravúrra késztette Hegedűs kapust és többször is a védelem mögé került a Vidi. De a gólokat a hazaik lőtték: előbb Tischler, majd Csiki talált be egyaránt mutatós lövéssel. Igaz, kellett mindkettőhöz a fehérvári védelem határozatlansága is... Akárcsak tavaly a kupában, ezúttal is kétgólos hátrányban ment pihenőre az MTK vendégeként a Videoton.
Nem is várt a változtatásokkal Paulo Sousa, kettős cserével próbálta frissíteni csapatát. Gyurcsó és Kovács hozta is a lendületet, de sokáig ez sem segített. Az MTK kapusa remekelt, és hiába állt át háromvédős, támadóbb rendszerre a Vidi, a remény csak a 81. percben, Nikolics 11-ese után csillant fel a vendégek előtt. Tischler azonban eldöntötte a meccset, Sándor nagy gólja már nem változtatott a tényen: ismét kikapott, és távolabb került az élmezőnytől a Videoton. Jövő héten jön a Basel, de a bajnokságra is ki kell találnia valami eredményes receptet a portugál mesternek.
MTK - Videoton 3-2 (2-0)
Videoton: Bozsovics - Brachi, Kaká (Paraiba), Vinícius, Szolnoki - Tóth (Gyurcsó), Mitrovics - Oliveira (Kovács), Sándor, Walter Lee - Nikolics.
Gl: Tischler (2), Csiki, ill. Nikolics, Sándor.