A bajnokot is legyűrték hétvégén a fehérvári rögbis lányok

Vasárnap újabb három meccset játszott a bajnokságban a Fehérvári Rugby Club női csapata. Az Agárdon rendezett fordulóban nem hibáztak Husztiék, a legyőzött ellenfelek között ott volt az előző szezon bajnoka, a Százhalombatta is. A részletekből kiderül: sem a riválisok, sem az allergia nem akadályozhatja meg, hogy egy elszánt fehérvári rögbis célig jusson, valamint olykor a kiállítás is lehet jótékony hatású...
2012.05.02. 08:19 |

Fehérvár Rugby Club - Battai Buldogok 19-10 (7-5)

A mérkőzésen sok hibával kezdett a fehérvári csapat, modhatnánk "lányos zavarában" egy védelmi hiba folytán a 4. perben 5 pontos vezetést szerzett a 2010/11-es női bajnok Százhalombatta. Ekkor aztán az FRC megcsillantotta erősségét, a sok passzal előkészítette támadást, végül Pap Eszter elfutásával 5, és Pap Helga jutalom rúgásával 2 pontot szerzett és átvette a vezetést az első félidő végén.
Második félidő elején a fehérvári lányok üresen hagyták a bal szélen a szélsőt, ezt gyorsan kihasználta a Batta, és 10-7-re ismét vezetett. A mérkőzésen végig kiváló formában játsz Huszti Katalin (a képen ő visz célt) egy passzcsellel elküldte a védőket jobbra, a baloldalon elfutott: 5 pont, 12-10 a Fehérvárnak... A mérkőzés utolsó célját az allergiával is küzdő Pap Helga szerezte: egy büntető elvégzése után passzolás helyett bevetődött az ellenfél célterületére (5 pont), majd a jutalomrúgást is helyre küldte plusz kettőért.

Fehérvár Rugby Club - Agárd Angyalok. 34-12 (17-7)

Ez simább győzelem volt, megjegyzendő, hogy a combizom-húzódással bajlódó KIss Fanni is pontokat szerzett, "besántikálva" a célterületre.

Fehérvár Rugby Club - Exiles Budapest. 21-14 (7-7)

Szoros volt, nemcsak az első félidő: a második elején is kiegyenlített az egyik legdinamikusabban fejlődő hazai csapat, az Exiles. Pap Eszter révén szerzett újabb előnyt az FRC, és egy jogtalannak tűnő kiállításból (Pap Hega ment le 2 percre) a fehérváriak jöttek ki jobban: Veiland Fruzsina "szórta szét" a védőket újabb 5 pontért. A jutalomrúgást a visszaálló Pap Helga értékesítette.